Wpis z mikrobloga

@impulse_101:
To już nie jest ta sama Polska, gdzie 90% ludzi nie pracowało w swoim zawodzie po szkole czy studiach, ze względu na tragiczną sytuację na rynku pracy. Coraz więcej ludzi znajduje się w tym w czym się wyszkolili. Trochę im tego zazdroszczę, bo ja jak kończyłem swój kierunek, to w swoim zawodzie mogłem liczyć na obóz pracy, przez większość roku od i jakieś marne grosze. Nie będę nawet pisał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trybik555: głupoty gadasz jak nie wiem. Jaki jest problem być człowiekiem bez znajomości, pójść na prawo, potem zdać egzamin na aplikację (który jest testem lol), potem pójść do kancelarii jakiejś i robolic pod adwokatem/radca 3 lata (niekoniecznie uda się za normalny hajs, ale to nie jest temat tego postu), a potem założyć kancelarie? XD jak będzie się miłym dla ludzi pracując te 3 lata to na pewno jacyś wrócą do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trybik555: jak coś to urzędy pracy dają 20/25 tysięcy na założenie takiego biznesu, więc na kupienie biurka i drukarki powinno starczyć xD
  • Odpowiedz
@trybik555: Ale #!$%@?, zdajesz test 100 punktów, po pół roku możesz już latać na zastępstwa do sądu i jak masz szczęście za 15 min pracy wpada ci 100-150zł na czysto, a jak jesteś obrotny to i dobre pisma konstruujesz, robisz zdjęcia akt, plus możesz gdzieś w kancelarii dodatkowo pracować itp itd. Układów rodzinno-towarzyskich już dawno nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megastulejka: nie liczy się szczęście w zastepstwach tylko szybkość zgłaszania się na facebooku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale sama prawda, po prostu "znajomemu" się nic nie chciało robić i zrzuca to na legendarne znajomości xD
  • Odpowiedz
@megastulejka: @banjo: nie walczcie z prawdą, mowil mi jak jest. A to koszenie 100-150 za 10 min to chyba w adwokacie diabla a nie przegrywie ktory swiezo po studiach jest i świata nie zna Chyba ze go stary kopniakiem wywali do jakiejs firmy co mu ogarnie
  • Odpowiedz
@trybik555: nie mam ani jednego prawnika w rodzinie, a jakoś pracuję xD lepiej, w zasadzie żaden z moich najbliższych znajomych z aplikacji nie ma nikogo w rodzinie co jest prawnikiem i wszyscy sobie radzą xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@trybik555: xDDDD człowieku, każda sprawa w sądzie (zastępstwo) to 100-150zł, może trwać czasami 10 minut, ale czasami godzinę. O nie świeżo po studiach, jak napisał subop wyżej, musi być pół roku po rozpoczęciu aplikacji (w praktyce w lipcu w roku, w którym zaczął aplikacje, już może). Zresztą, chyba baitujesz, więc kończę tę gadkę xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: o i to jest to, ja też najbliższych znajomych z aplikacji mam bez znajomości, a ci ze znajomościami też się kotłują w swoim towarzystwie, społecznie ciekawe to jest xD bo jak się poznawaliśmy to przecież jeszcze na tematy znajomości nie wchodziliśmy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megastulejka: ja tam mam ustaloną niepisana zasadę, że poniżej pewnej kwoty nigdy nie schodzimy. Wchodzą nowi aplikanci z nowym rokiem i są informowani, że mają nie psuć rynku xd. Póki co działa, był taki jeden co za 60zł chciał fotokopie i widziałam screeny, że każda mu odmówiła xD
  • Odpowiedz