Wpis z mikrobloga

#uk

Jeśli dobrze interpretuje najnowsze rozporządzenie to od jutra można oficjalnie latać na trasie UK - Polska. Do tej pory od trzech dni latał tylko wizz. Od jutra zniesione zostaje również pozostawianie 50% miejsc wolnych w samolocie. Nadal nie wiemy jak do kwarantanny ustosunkuje się rząd Wielkiej Brytanii
  • 21
@LucjanPetarda Jeden Mirek stwierdził wczoraj, że słyszał w TV (BBC), że ma być ogłoszone w środę, czyli jutro. Ale w żadnych źródłach internetowych nie doszukałam się tej informacji, wszędzie piszą, że będzie ogłoszone w tym tygodniu ))¯_(ツ)_/¯
@LucjanPetarda wszystkie media brytyjskie mówią o tym że będzie w tym tygodniu. Borys gdy to ogłaszał zapowiadał że po trzech tygodniach będzie ogłoszona dalsza decyzja. Jeśli tego nie zrobi to branża turystyczna się wykrwawi chociaż już w tym momencie nie jest w dobrym stanie.

Źródła mówiącego że będzie to środa nie mogę w żaden sposób zweryfikować bo to wypowiedź jakiegoś mirka.
@WarzywnyPogromiciel: Mirku ja lece za 2 dni z Doncaster do Warszawy wizzem i już rodzina mi wydzwania, że to się nie uda. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć nic potwierdzającego ich słowa. Wg tego co czytałem na oficjalnej rządowej stronie uk, na różnych newsowych serwisach, na stronach lotnisk, nie ma żadnego problemu. Jedynie formularz i maseczka i można lecieć, ale w domu panika. Napisz jak ci się leciało po fakcie.
@JesusOfSuburbia: rodzinie nie przetłumaczysz. Wczoraj mi powiedzieli, że w tv mówią że 2 tyg trzeba w hotelu siedzieć na kwarantannie i za ten hotel płacić jak wracasz do Anglii. Pół zdania w tv usłyszą, resztę sami sobie dopowiedzą i prezentują to jako fakt. A mówią, że młodzi ludzie głupi.