Wpis z mikrobloga

Oto jeden z symboli przedwojennego Obozu Zjednoczenia Narodowego, nawiązujący do słowiańskiej sważycy.
Cytuję niedokładnie dziennikarza Huberta Kozieła: OZN (...) najbardziej zajebista partia polityczna w historii Polski.

Co jednak daje mi do myślenia to to, że o ile wiem, symbole OZN nie są (i pewnie nie będą) wpisane na rozmaite listy zakazanych symboli w Polsce i na świecie. Co oznacza, że polscy nacjonaliści/narodowcy/patrioci/esteci jak najbardziej mogliby rozkręcić modę na noszenie również takich przedwojennych symboli. Wyobraźcie sobie bluzy, naszywki oraz transparenty z takimi nieskompromitowanymi symbolami. Hard sanacja 2.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(wątpię, żeby nacjonaliści to robili, bo raczej wolą tradycyjnie pluć na sanację *( ͡° ͜ʖ ͡°))

I tutaj organizacje typu Nigdy Więcej nic nie zdziałają, bo to jest nasz, polski symbol. OZN był naszą partią, której członkowie i sympatycy również dali ofiarę krwi w trakcie wojny, a po wojnie byli ścigani i tępieni w PRLu (nie tak jak Bolesław Piasecki i jego środowisko, czy w ogóle endekomuna).

* pytanie bonusowe dla chętnych, ale na serio: czy sanacja to był polski faszyzm?

#historia #fashwave #faszyzm #nacjonalizm #polska #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu
Sagez - Oto jeden z symboli przedwojennego Obozu Zjednoczenia Narodowego, nawiązujący...

źródło: comment_1593542134FLFTiTrYlW4ucHHyh1Iaq6.jpg

Pobierz

Fajny symbol?

  • Fajny 69.9% (51)
  • Niefajny 30.1% (22)

Oddanych głosów: 73

  • 11
  • Odpowiedz
Oj tak, byczq, +,1 poziom w końcu urus <3
Od dawna postuluję żeby narodowcy zamiast opluwać Sanację, dokonali syntezy tego co dobre w obu przedwojennych obozach. Nie chce mi się pisać referatu na ten temat chociaż gdzieś już takowy napisałem więc musiałbym poszukać ale w każdym bądź razie szkalowanie Piłsudskiego i doszukiwanie się jego reptiliańskiego pochodzenia podchodzi czasem pod szuryzm. A porównanie PiSu czy Kaczyńskiego do Piłsudskiego to jest też beka. Przystojny,
  • Odpowiedz
@NacjoFarmer: dziękuję za merytoryczny komentarz. To długi temat. Fajnie by było, gdyby kiedyś wojna nad trumnami Piłsudskiego i Dmowskiego się skończyła.
PS - myślę że Twój nick to spokojnie top 5 najlepszych na tym portalu :'D
  • Odpowiedz
@Sagez: Dzięki! Może jak znajdę mój długi wywód na ten temat, który napisałem kiedyś na konserwawce, to go tutaj wkleję ;) Cieszę się że są osoby, które podobny pogląd podzielają. Za mój nick jestem czasem poddawany ostracyzmowi ale nie zamierzam się z tym kryć xD Tym bardziej że obrazoburcze lewicowe nicki i avatary nikomu nie przeszkadzają...
  • Odpowiedz
@Miorz: Dziękuję za opinię. Też nie lubię nacjonalizmu. Inna sprawa, że prawnie na 99% ten znak jest nie do ruszenia i używać można ;)
  • Odpowiedz