Wpis z mikrobloga

Wypełniam druk dot. darowizny i nie za bardzo ogarniam

W kolumnie “Wielkość udziału nabytego z rzeczy lub w prawie majątkowym” podatnik zamieszcza informację, czy posiada pełne prawo do darowizny (zaznacza opcję 100%) czy tylko częściowe. Jeśli przedmiot darowizny został przekazany dwóm osobom, wówczas wpisuje się 50%, w kolumnie obok. W takim przypadku każda z osób obdarowanych musi złożyć oddzielną deklarację.

Mam tam uzupełnić jaką część pieniędzy ojca dostałem? To głupie. Jeśli obdarował kogoś jeszcze to muszę ustalać jaką część jego kasy ja dostałem? Czy jak to wygląda. Przecież nie muszę tego wiedzieć..
Jeśli tata dał mi i bratu osobno po 50k to trzeba to wypełnić że dostaliśmy 50% z 100 000zł czy 100% z 50 000zł. Przecież niekoniecznie muszę wiedzieć, że komuś jeszcze dawał i czy to moje to jest 30% czy 50%

#prawo #podatki #darowizna
Pobierz coolcooly22 - Wypełniam druk dot. darowizny i nie za bardzo ogarniam

W kolumnie “W...
źródło: comment_15935294070WpbYsUmz297o7amPYhfFO.jpg
  • 1
@coolcooly22: nie, ty dostałeś swoje 50 tysięcy i tyle. Wydaje mi się, że ten zapis jest po to, że jak np. dziedziczysz po zmarłym ojcu razem z bratem i dostaliście na koncie np. 100 tysięcy to piszesz że twój udział to jest 1/2, do darowizn to nie ma znaczenia, chociaż mogłoby może mieć przy małżeństwie, ale tam i tak jest wspólność