Wpis z mikrobloga

@rebahr: tylko gdzie leży problem? W Chinach, czy Europie? Część paczek ma wciąż status "shipped by air", ale trzy paczki został oclone w Liege ok. 13-17 maja i nadal do mnie nie dotarły.
@Andczej: zapewne chodzi o to, że paczuszka przyjdzie ładnie nadana z Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiele razy otrzymywałem przesyłki z przeklejonymi etykietami ze Szwecji, czy Belgii. Normalna sprawa. Niemniej w trackingu widnieje to jako "przesyłka oclona".
@Andczej: przecież objaśniłem Ci, że nie chodzi o żadne kwestie naliczania vatu. Nie wnikam, dlaczego, tak nazywa się ta pozycja. Stwierdzam jedynie fakt, że miałem wiele razy "oclona w Szwecji", a potem paczka przychodziła ze szwedzką etykietką, jakby to tam została nadana. Spodziewam się, że tu będzie tak samo. Chodziło mi jedynie o to, że ostatni ślad paczki to właśnie Francja, więc z Chin elegancko paczka wyjechała, dotarła do Europy i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majku_: nie daruje sobie bo marnujesz czas na jakiś gownotracking i powtarzasz te bzdury z niego

paczka przychodziła ze szwedzką etykietką


List, nie paczka ( )

Spodziewam się, że tu będzie tak samo.


Nie będzie
@Andczej: spuść trochę ciśnienia xD
Typie, napisałem, co widzę i że ogólnie mnie to wali, żadnego cła się nie obawiam, o żaden vat nie pytam, a Ty mnie odsyłasz do swojego wpisu, gdzie tłumaczysz "dzbanom", o co chodzi z vatem. Pytałem o vat? No kurde, nie. Więc w czym problem?
@Majku_: Tamten koleś gada jakby wszystkie rozumy zjadł i chyba tak jest. W większości krajów do 20 paru euro od zakupów nie ma opłaty skarbowej a u nas jest od każdego zakupu i dlatego obsługa celna jest robiona poza granicami Polski. U nas możesz dostać opłatę skarbową od importowanego towaru od każdej kwoty, na pepperze koleś zapłacił od myszek za 5$.
Tamten koleś gada jakby wszystkie rozumy zjadł i chyba tak jest.


@Blackorange: nie no, przecież powtarzanie głupot jest ok, przecież lepiej jest jak ktoś pisze głupoty i jeszcze powinienem go poklepać po plecach i powiedzieć że ma racje

dlatego obsługa celna jest robiona poza granicami Polski.


ta obsługa celna nazywa się przemytem
@Blackorange: no o tym właśnie mówię, ale jak nie napiszesz takiemu łosiowi dosłownie, to nie zrozumie. Paczka idzie do Szwecji, tam jest przepakowana, do Polski trafia jako europejska, a więc zwolniona z ewentualnych opłat i wszystko w temacie.
@Majku_: Też, wedle przepisów pierwszy kraj UE gdzie następuje oclenie towaru wwiezionego dostaje jakiś % od wartości, być może to było powodem dowiezienia przez Niemcy koleją środków ochronnych do Obwodu Kaliningradzkiego a potem przewiezienie ich statkami do Niemiec. Normalnie pierwszym krajem na trasie kolejowej była Polska i tu zostałaby część podatku. Jak pisałem w tamtych krajach jest łagodniejsza polityka fiskalna dla nowych towarów i to wykorzystują Chińczycy, jest to na pograniczu
@corsten: tego nie wiedziałem, stwierdziłem jedynie fakt :) I to nie ja wybieram, którędy i jak paczka ma do mnie dotrzeć. Raz idzie prosto do mnie z Chin, raz jest przepakowywana w Polsce, innym razem w Szwecji, czy w Belgii. Nie mam na to wpływu.