Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki jest koszt budowy komina i kominka? Generalnie kominek tylko grzałby jedno pomieszczenie. Sam pomysł podoba się mojej różowej, a ja szukam wszystkich argumentów, żeby ona zrezygnowała. Generalnie w domu będzie pompa ciepła, podłogówka i wentylacja z reku i ten komin mi na nic nie potrzebny.

#budowadomu #budujzwykopem
  • 30
  • Odpowiedz
@jarezz: U mnie za unico dragon 4b slim lift coś ok 13k z zabudową bez wykończenia. Jak palisz dobrym wysuszonym drewnem, od góry z zewnętrznym ciągiem to nic nie dymi i jest w miarę czysto. Fajny inny rodzaj ciepła, 30min i już grzeje. Co do zakazu to nie jestem pewny ale według producenta one wszystkie w większości spełniają jakieś tam normy (to są kominki bezrusztowe) a zakaz to chyba raczej tylko
  • Odpowiedz
aki zakaz? Kiedy? Chyba w Twoich najskrytszych snach...


@Sckb: w Krakowie już jest, inne gminy się przymierzają, była o tym informacja rok temu które zakażą w pierwszej kolejności.

mieszkam w małym miasteczku.Już chyba wolę generator kupić niż kominek.


@jarezz: i prawidłowo :)

Jest jeszcze coś takiego jak biokominki, może to będzie rozwiązanie - nie wymagają komina? Tylko trzeba poczytać jak to dokładnie wygląda. Masz w sumie rekuperacje więc nie powinno
  • Odpowiedz
@jarezz: ooj stary, szczerze mówiąc komentarz był trochę z palca. Ale z tego co pytałem kolegę to tak mu wyszło w standardzie lepszym. pytaj lokalnych januszy, być może trafi się solidny i w miarę tani.
  • Odpowiedz
@jarezz: Komin systemowy pewnie za 4 k kupisz mnie kominek z montażem jakimś kamieniem i doprowadzenie ciepłego powietrze do dwóch pomieszczeni na poddaszy kosztował 12k. Doliczyć musisz doprowadzenie powietrza i obróbka części komina która wystaje ponad dach.
  • Odpowiedz
@jarezz: Rodzice mają kominek z płaszczem wodnym. Zbudowany jakieś 12 lat temu - z 8 lat po wprowadzeniu się. Sam kominek 10-15 tys., nie wiem dokładnie, ale jest dość duży, z zamkniętą komorą spalania. Otwartej nie polecam, bo dwóch sąsiadów już przerabiało na zamkniętą, bo się nie da, jednemu nawet dywan iskry wypaliły... Kominek z jasnego szamotu, był bardzo ładny jak był nowy. Obecnie nie da się go doczyścić, w okolicy
  • Odpowiedz