Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki jest koszt budowy komina i kominka? Generalnie kominek tylko grzałby jedno pomieszczenie. Sam pomysł podoba się mojej różowej, a ja szukam wszystkich argumentów, żeby ona zrezygnowała. Generalnie w domu będzie pompa ciepła, podłogówka i wentylacja z reku i ten komin mi na nic nie potrzebny.

#budowadomu #budujzwykopem
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Norskee: jaki zakaz? Kiedy? Chyba w Twoich najskrytszych snach...

@jarezz: jak masz reku to pamiętaj, że kominek MUSI mieć dopływ powietrza z zewnątrz budynku. To niestety trochę podnosi jego cenę. Ja kupowałem jakiś ZIBI z kratki.pl, całość mnie wyszła nie wiem, może z 3.5k? Zabudowę robiłem sam.

@przema99: co do sprzątania, to jak dobrze wykonany kominek plus dobry opał, to po tygodniu wieczornego palenia popiołu masz
  • Odpowiedz
@harpiowata: nie, bo dodatkowe koszty, które można wydać na coś innego w domu i mnóstwo kurzu. Dajemy wentylację mechaniczną i komin podnosi koszt.

@eXe1987: ja nie chce wogóle komina, więc koza też nie na rękę

@Sckb: komin spalinowy ile cię kosztował?
  • Odpowiedz
jaki zakaz? Kiedy? Chyba w Twoich najskrytszych snach...


@Sckb: Juz sa miasta gdzie nie mozna palic paliwami stalymi w ogole. W Poznaniu nie mozna palic paliwami stalymi po przekroczeniu progu, ktory jest zima przekroczony prawie caly czas XD
  • Odpowiedz
@Sckb ok. Zapisz sobie moje słowa. Zazwyczaj tak się mówi. Lubię nosić trawę, a co to za problem odśnieżyć kawałek przed garażem, przecież tak mało tych liści naspadało na trawnik, kupię sobie Karcher to będę co trzy dni samochód mył, termomix jest super Bo wszystko w nim można zrobić I będę go codziennie używał.
  • Odpowiedz
@eXe1987: jak ci się podoba to looz. Moi rodzice kiedyś mieli jako ogrzewania i ilość kurzu i potem wynoszenia popiołu to dramat. Poza tym po to będzie wentylacja mech i pc więc na hooy mi ten kominek skoro mi nawet się to nie podoba, a ona myśli, że fajne ale nigdy nie miała.
  • Odpowiedz
@jarezz: też mam reku i podłogówkę, czasami w zimę fajnie sobie dogrzać dól. Wg mnie pracy i kurzu z tego nie ma, musisz tylko kupić taki co by powietrze z zewnątrz brał i zrobić 'dolot'
  • Odpowiedz
Generalnie w domu będzie pompa ciepła, podłogówka i wentylacja z reku i ten komin mi na nic nie potrzebny.


@jarezz: Powiem Ci tak, dopóki się nie spre...li pompa ciepła/piec itp lub nie braknie prądu to kominek jest niepotrzebny.
  • Odpowiedz
@aberazioon: Możliwe. Całość zamawiałem z kratek, a że zabudowa to płyty krzemianowo wapńowe to składa się to przyjemnie i chwilę (oczywiście nie obyło się bez tutoriali z jutuba). Na to poszła cegła cięta, bo cała ściana taka jest i tyle. Jeszcze muszę kołnierz wkoło zrobić jako wykończenie i tyle.

@Norskee: nie wiem, nie mieszkam w mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@przema99: (
  • Odpowiedz
@Sckb: Jeszcze pare lat i prawie wszedzie bedzie zakaz palenia paliwem stalym jesli jest w domu alternatywnym zrodlem ogrzewania
Masz pompe albo gaz? Nie napalisz w kominku i chu
  • Odpowiedz
@Norskee: powiedzieć Ci, jak to działa w mojej gminie? Ludzie palą czym chcą, rano i wieczorem CZARNE kłęby dymu i smród, jakby opony palili (i pewnie palą). Sterty okien, drzwi i mebli przed domem, więc jak myślisz? Doniesiesz do straży gminnej i co? I nic, nic się dwie zimy nie zmieniło. I na nic zdjęcia, pisma, telefony.
Co z tego, że jest sieć kanalizacyjna, co z tego, że dają kasę
  • Odpowiedz