Wpis z mikrobloga

Mirki zrobiłam sobie takiego prostego (podkreślam, prostego) excelika do zbadania jak będzie wyglądał podział głosów w drugiej turze. Źródło danych to exit poll i sondaż Instytutu Badań Pollster analizujacego przekazanie poparcia w drugiej turze. Zdaję sobie sprawę że to tylko statystyka i na przykład exit poll nie obejmuje wyborców zza granicy (pytanie czy ma to znaczenie?). Niemniej jednak chciałam się ta analizą z Wami podzielić i ewentualnie udoskonalić na podstawie informacji od Was i kolejnych danych.
Co sądzicie? :)
#wybory #sondaz
Pobierz Bolcix - Mirki zrobiłam sobie takiego prostego (podkreślam, prostego) excelika do zba...
źródło: comment_1593382542YMaDf9ajSqKc1xOqCktXky.jpg
  • 11
Najistotniejsze mogą się okazać głosy wyborców Krzysztofa Bosaka, gdzie „rozrzut” głosów popierających kandydatów jest największy. Z badania Pollster wynika, że 49 proc. poprzez w dogrywce prezydenta Dudę, 19 proc. zamierza głosować na Trzaskowskiego, 16 proc. jest niezdecydowana, a kolejne 16 proc. nie zamierza wziąć udziału w II turze.

Badanie przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 16-17 czerwca na próbie 1047 dorosłych Polaków.


@pullock: