Wpis z mikrobloga

Jaką trasę rowerową na Dolinę Baryczy polecacie (szlaki niżej)?
http://edukacja.barycz.pl/zasoby_files/592.pdf

Oraz chciałem zapytać, gdzie blisko góry Ślęży można dojechać rowerem i wbić się na powrót do Wrocławia (forma grupy pozwala raczej w jedną stronę dojechać). Bo dojazd chciałem od strony Kątów Wrocławskich i zalewu Mietkowskiego.

Jak macie jakieś fajne pomysły na wycieczki krótkie (okolice Wrocławia) oraz dalsze (z dojazdem pociągiem) to podrzucajcie pomysły. Słyszałem o górach sowich ale nie wiem na jakie szlaki patrzeć pod kątem rowerów.

I ostatni temat - gdzie warto w okolicy Wrocławia wybrać się na kajaki?

#wroclaw #rowerowywroclaw
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo W Górach Izerskich też są rowerowe trasy. Jedziesz pociągiem do Szklarskiej i stamtąd już popylasz rowerem. Na pewno z Jakuszyc jest jakiś rowerowy szlak po Izerach.
  • Odpowiedz
@karoszka: Szklarska kojarzy mi się z szlakami na rowery typowo górskie i szlaki zjazdowe. Da się tam pojeżdzić w miarę "amatorsko" na prostym rowerze (bez amorów itd)? Myślałem, żeby tam pojechać i wynająć jakiś rower bardziej odpowiedni.
  • Odpowiedz
@Lewo: kajaki w okolicy Wrocławia to właśnie Barycz w okolicy Milicza - fajnie możesz połączyć opcję rowerów i kajaków - szukaj tagów związanych z Dolinya Baryczy, bo któryś mireczek ma tam wypożyczalnię.

jeśli chodzi i trasy to polecam dojechać do Sułowa autem i stamtąd ruszyć do Milicza, a dalej do Rudy Milickiej.
Rewelacyjna ścieżka przez cały czas.
  • Odpowiedz
@dw951ga: dzięki :) ja mam opcję pociągu jedynie - czyli albo z Milicza albo z Żmigrodu. Pomarańczowy szlak to prawie 100km, wolałbym coś krótszego i żeby zobaczyć to co warte zobaczenia :) Tak 40-70km. Coś z tej mapki zlinkowanej polecasz?
  • Odpowiedz
@Lewo a to faktycznie, na takim prostym rowerze to raczej średnio i lepiej wynająć coś na miejscu tak jak mówisz :) wg mnie bez amortyzatorów nie ma co podchodzić :D
  • Odpowiedz
@karoszka: mam ochotę kiedyś pozjeżdżać, może srebna góra, szklarska, nove mesto. Tylko raczej bede celował w trasy dla amatorów i wynajmę jakiś rower. Póki co muszę bardziej płaskie trasy.
  • Odpowiedz
@Lewo: jechałem pomarańczowym od żmigrodu, kiepsko oznaczony, p-------a idzie dostać i sam w sobie jest kiepski, najgorszy jakim jeździłem w okolicy.

Tak jak pisali wyżej, najlepszy i najpopularniejszy jest Sułów - Grabownica śladami dawnej kolejki wąskotorowej.

Jeśli chcesz z żmigrodu to lepiej zielonym i czerwonym na Rude Żmigrodzką i Sułowską, dalej na Sułów i
  • Odpowiedz