Wpis z mikrobloga

Siemka. Robił ktoś cydr z hibiskusa?? Nie wyrobiło mi całego cukru stanęło na 12blg ale na powierzchni mam taki kożuch z pęcherzyków powietrza. Mam to ponad miesiąc. Za dużo cukru i nie przerobiło całego cukru? #cydr #winiarstwo
  • 14
  • 0
Smak jest ok gazowane lekko. Początkowe było 18blg. Zrobiłem z przepisu Malinowego nosa tylko bez tych jego przypraw. Zdziwiło mnie że stanęło na 12 bo powinno wycermentowac cały cukr. :X
@Fushnikov: 18blg to sporo jak na cydr. Co oczywiście nie zmienia faktu, że coś nie pykło, bo drożdże powinny to przerobić. Nawet te do cydru. Pożywkę dodawałeś? Hibiskus ma często problemy z fermentacją ze względu na kwasowość (jeśli robi się z naparu) i niewystarczającą ilość pożywki.

Martwi mnie tylko ten kożuch. Masz coś podobnego jak na zdjęciu?

Mało %, długo stoi... Gdyby nie ten kożuch to można by spróbować restartu na
Zawodowy_Janusz - @Fushnikov: 18blg to sporo jak na cydr. Co oczywiście nie zmienia f...

źródło: comment_15933360303y57k9d6VLPZUCw4Fg3HOf.jpg

Pobierz
  • 1
Nie no zupełnie inny. Banki są przezroczyste. Dużo tego niema więc może faktycznie lepiej wylać na kompostownik i na nowo nastawić. Poza tym zawsze przed nastawień myje wszystko staranie z dodatkiem piro.
@Fushnikov: Teraz to trzeba czekać aż się fermentacja skończy i BLG spadnie poniżej zera. Nie trzymałbym tego za długo w balonie bo cydr może się utlenić przez zbyt dużą ilość powietrza. Ja bym jeszcze dodał cukier do refermentacji i ksylitol dla dosłodzenia