Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Stoje przed dylematem kupna swojego pierwszego Volvo S60 I (silnik benzyna 2.4 bez turbo lub 2.4 diesel). Czy mając budżet około 16000 zł możliwe jest jeszcze kupno egzemplarza, który pojeździ jeszcze kilka lat? S60 zawsze mi się marzyła ale gdzieś pojawia się głos rozsądku czy warto (tak już mam że wszystko musze przekalkulować milion razy). Samochód głównie do jazdy miejskiej ale też dwa razy w miesiącu trasa około 200 km do domu rodzinnego.

#motoryzacja #volvo #volvofanclub #samochody
Friendo - Cześć Mirki. Stoje przed dylematem kupna swojego pierwszego Volvo S60 I (si...

źródło: comment_1593167650Rl5BODUlcqNbIGSq8vFdHA.jpg

Pobierz
  • 18
@Friendo: a czemu ma nie pojeździć? przede wszystkim nie rdzewieje (w ogóle!), a każdą inną rzecz da się z mniejszym czy większym budżetem zategować, co w przypadku dziurawych ulepów już się np. nie opłaca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Friendo: nie jestem ekspertem w sprawach technicznych, ale wizualnie dla mnie autko jest piękne. Mogę tylko doradzić, żebyś nie spieszył się z zakupem i poczekał aż trafi się jakiś konkrecik. Także życzę powodzenia. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Friendo: dwa lata temu kupiłem na szybko mazdę 6 w ciągu polroku przejechała 30 kkm teraz po dwóch latach ma przejechane 50 kkm.
Wydałem w tym czasie jakieś 5k
Na dwa komplety hamulców
Nowe opony
Akumlator
I parę pierdół typu żarówki czy jakiś łącznik za 100 zł.
Od wczoraj nie otwierają mi się drzwi pasażera. Koszt 120 zł pewnie.

Problem jest tylko taki że na badaniu technicznym wyszło że prawego progu
@Friendo: Te auta robią bardzo duże przebiegi bez większych ingerencji w silnik, wszystkie R5 uchodza za bardzo udane jednostki. Automat nie jest polecany ponieważ często zdarza sie ze wymaga naprawy. Środek dobrze znosi wieloletnia eksploatację a komfort jest za sprawą foteli ponadprzeciętny. Benzyny sporo pala za to lubia gaz. Koszty serwisu mogą być wyższe niz w bardziej popularnych markach a zdarzają sie slabe punkty. Auto do miasta niezbyt zwrotne. Na trasę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Friendo: 2.4 benzyna 140 kunia to będzie muł. Już lepszy 170, a najlepiej D5, który jest trwały, dosyć prosty, bo to jeszcze silnik bez żadnych DPF, swirli, itd, a zawsze można z chipa wycisnąć nawet 210 KM bez żadnych szkód.

Jak benzyna to z turbo. Nie szukać auta najtańszego, bo może być dużo do roboty. Z S60 nie miałem do czynienia, ale z tego co ludzie mówią lepiej szukać S80, bo
@Friendo: Za 16k zł powinieneś znaleźć już w miarę dobry egzemplarz. Tak jak któryś Mirek pisał, warto czasem na dobry egzemplarz poczekać. Za swoją S60 2.4 benzynę 140 KM płaciłem 21k zł w Szwecji przed opłatami w PL. Nie jest to demon prędkości jak 2.3 turbo, ale grunt, że bezawaryjna i wygodna.
Ja tylko dodam co do benzyn, że nawet 2.5t nie jest demonem prędkości. Te auta są ustawione tak, aby być dynamiczne na każdym biegu w każdym zakresie obrotów, ale rakiety się nie spodziewaj. Po prostu taka charakterystyka. Wydaje mi się, że spokojnie za 16k znajdziesz. Mojej żony poliftowe 2.5t summum z pl salonu wyrwaliśmy w zeszłym roku za 20k