Wpis z mikrobloga

@zar0x: Oczywiście. Audiofile wymieniają też kable bo podobno ich jakosc ma wplyw na jakość dźwięku.

Z subwooferem jest o tyle trudniej, że dpbrze byloby mieć wzmacniacz, bo w radiu możesz nie miec opcji podłączenia suba.
@ChickenDriver: A do wzmacniacza to już warto mieć porządny przewód ;) W 159 z tyłu jest skrzynka bezpieczników, jeszcze nie sprawdzałem, ale chcę zobaczyć, jaki tam jest doprowadzony, bo byłoby najłatwiej wyciągnąć. Generalnie ja ostatnio wymieniłem głośniki i te kable w drzwiach takie bardzo liche, nie ufam im, więc będę robił wymianę, jak tylko się wezmę za wygłuszanie podłogi. Poza tym, poszukaj na forum, bo wydaje mi się, że niektóre wersje
mam zwykłe głośniki a chce wrzucić bose + subwoofer to wiązki kabli będą takie same?

@zar0x: oczywiście, że nie. W audi jest tak, że przede wszystkim jest więcej głośników, inny wzmacniacz, całe sterowanie, generalnie milion kabli więcej i kodowanie wszystkich modułów. Bardzo pracochłonna robota.
Oczywiście. Audiofile wymieniają też kable bo podobno ich jakosc ma wplyw na jakość dźwięku.

Z subwooferem jest o tyle trudniej, że dpbrze byloby mieć wzmacniacz, bo w radiu możesz nie miec opcji podłączenia suba.

@ChickenDriver: ty chyba nie wiesz na jaki temat w ogóle odpisujesz...
@zar0x: Olej tę karynę, miras. Bose jest spoko, ale jak modzisz to już lepiej wrzucić coś customowego. Miałem 159 ze zwykłym audio i z Bose i nie bawiłbym się na pewno w swapy tylko po to, żeby mieć napis Bose na maskownicach - gdybym miał to robić sam, to wsadziłbym jakiś konkretny subwoofer w koło zapasowe (a schowek z boku bagażnika zostawił) i lepsze głośniki do kabiny.
@Funky666 ja powiem szczerze, że już normalne głośniki mi starczały bo nie jestem jakiś wymagający, ale padł głośnik z prawej strony więc stwierdziłem, że może już bym przytulił Bose jak i tak będę musiał tam grzebać
@zar0x: Ale wymienić 2 głośniki z przodu to godzina roboty (o ile faktycznie padł głośnik, a nie przewody - wtedy pół godziny), a przekładać cały Bose z subem, wzmakiem, wiązkami i maskownicami głośników to robota, przy której auto będzie wyglądało jakbyś je przerabiał na bombę.
@Funky666: Jak masz Bose w 159 to jest jeszcze jeden głośnik. W górnych nawiewach na desce rozdzielczej, gra w górę w stronę szyby. Gwizdki przy słupkach A też są raczej inne niż w wersji podstawowej audio. Z tyłu podobnie.
Sub w sportwagonie (kombi) jest mniejszy niż w nadwoziu berlina (sedan).