Wpis z mikrobloga

No i #!$%@?, nie zagłosujemy - pakiet mimo zgłoszenia i zaakceptowania wniosku 11 czerwca nie dotarł do dnia dzisiejszego.
A ambasada jest godzinę drogi ode mnie. Wysłali chyba tego listonosza piechotą ale z Polski. I jak oni chcieli wybory na cały kraj przeprowadzić. #wyborykorespondencyjne #wybory2020 #uk
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: Co masz na myśli?

@bartolomeov: Bardziej skłaniałbym się do użycia mojego głosu na jedynego słusznego kandydata aniżeli niewysłanie celowo. Raczej mają dane na przykrywkę że glos złożony od osoby do tego upoważnionej tyle, że nie mój glos a kogoś tam kogoś :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@psych00: @sorek: pakiet musi dotrzec do 21:00 28 czerwca do WLASCIWEJ komisji (tej, ktorej masz pieczec na karcie do glosowania). Mozna dowiezc osobiscie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthr27: UCHWAŁA Nr 177/2020
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 10 czerwca 2020 r nie okresla w jaki sposob mozna a w jaki nie mozna dostarczac komisji pakietu wyborczego.
UCHWAŁA NR 196/2020
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 19 czerwca 2020 r. z wytycznymi dla obwodowych komisji wyborczych, rowniez nie zakazuje dostarczania osobistego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthr27: tak, masz racje. Nie mozna dostarczyc kopert zwrotnych do Konsula. Ale nie ma nic o tym, ze nie mozna dostarczyc osobiscie koperty zwrtonej do Obwodowej Komisji Wyborczej o czym mowi Art. 8, ustep 7 ww. Ustawy z dnia 2 czerwca.
To sa dwa rozne przypadki. Do Konsula dostarcza sie koperty zwrotne najpozniej drugiego dnia przed wyborami, a do Obwodowej Komisji Wyborczej w dniu glosowania w godzinach pracy komisji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kthr27: OK. Teraz sie zgadza :)
Tyle, ze takowego obwieszczenia nie widzialem na stronie konsulatu w Manchesterze.
Poza tym zawsze pozostaje opcja z kurierem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz