Wpis z mikrobloga

Przeszedłem drugi raz metro exodus(poprzednio na pc, tym razem na xonex) i znowu mam "depresję" która mnie dopada po skończeniu dobrej gry, serialu lub książki. Pierwsze 2 części też mi się mega podobały, ale exodus to już zupełnie inny poziom.

Ta gra tak bardzo mi się podoba, ze to niepojęte. Robienie wszystkich pobocznych zadań sprawiało mi mega przyjemność.

Teraz zrobię sobie chwilę przerwy, zagram w pierwsze ori(jeszcze nie grałem) i pewnie dam szansę dlc. Może w międzyczasie będzie jakaś fajna przecena.
#gry #gamepass #xboxone
  • 7
@Zevs: a jak się ma metro exodus do metro 2033 redux? - bo mam to drugie ale nie odpalałem jeszcze, a takie recenzje pobudzają moją chęć włączenia konsolki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@heniek_8 2033 i last light są bardziej zamknięte i liniowe, w exodusie mniej więcej połowa gry to otwarta mapa z możliwością swobodnego poruszania się i np robienia dodatkowych misji. Siłą rzeczy, poprzednie 2 części były bardziej napakowane akcją mam wrażenie.
W exodusie dodatkowo czułem się bardziej przywiązany do npców, są fajne opcjonalne rozmowy (a raczej monologi, bo nasz bohater jest niemową).
@Zevs: jedna rzecz mnie denerwuje w 2033 i Last Light. Brak napisów do ambientowych rozmów npc, których w grze jest bardzo dużo i dodają sporo do lore. Przez to zawsze mam dylemat czy grać z rosyjskim dubbingiem, który daje klimat, ale
traci się sporo treści, czy z cienkim angielskim
@Zevs: Proszę nie nazywaj tego depresją, przez nadużywanie tego słowa traci to swój sens i ludzie tego nie rozumieją a idąc za ciosem bagatelizują.

A gierka faktycznie bardzo dobra, polecam też książki.