Wpis z mikrobloga

Pytanie do wyborców RT:
Czym przekonuje Was RT, że wolicie głosować na niego niż na Hołownię, Kosiniaka-Kamysza, Bosaka, Biedronia? (o Dudeła nie pytam).
Pytanie dodatkowe:
Czy jego zalety (reprezentatywność, języki obce i czekam na więcej od sympatyków) przewyższają tak znacząco niewątpliwą wadę, czyli pozostawienie Polski na kolejne lata w głębokim betonie politycznym (PO-Pis) wymieniającym się Sejmem i Pałacem prezydenckim już od 15 lat?

Pytam serio, po prostu nie kojarzę jego programu, nie wiem czym miałby mnie przekonać bardziej niż pozostali kandydaci i nie wiem czym przekonuje 30% osób idących w niedzielę do urn
#polityka #wybory
  • 32
Czym przekonuje Was RT, że wolicie głosować na niego niż na Hołownię


@DominoQ: W pierwszej Hołownia ale w drugiej Trzaskowski, bo:

- Hołownia nie wejdzie do drugiej tury a szkoda
- trzeba naprawić relacje z UE
- jak wygra Biden relacje z USA mogą ulec ochłodzeniu przy ewentualnej reelekcji Dudy więc patrz punkt wyżej dlaczego RT
- mamy 21 wiek, jak komuś nie podoba się temat LGBT to niech #!$%@? do
@DominoQ: Nie przekonuje mnie do końca (bo to jednak peło) i zastanawiam się nad Hołownią w I turze, ale:

TVP jedyne co na niego ma to lgbt, czemu kupował dżem, czemu jeden dzieciak nie ma komunii - świadczy to tylko o tym, że gość jest czysty. Jest reprentatywny, dobrze wykształcony, posiada doświadczenie w polityce, zna wiele języków, jest proeuropejski i liberalny - wydaje się więc odpowiednim kandydatem na prezydenta.
Tym bardziej że ten kandydat za bardzo nie powiedział jeszcze o swoim programie.


@DominoQ: Mi się wydaje, że póki co plan KO polega na tym by Duda nie wygrał w pierwszej turze. Jeżeli RT wejdzie do drugiej to licze na więcej konkretów.
@Vosemite: a nie boisz się, że TVP ma coś naprawdę poważnego schowanego na drugą turę?
RT ma niewątpliwie zalety które wymieniłeś ale Hołownia nie ustępuje mu w niczym (z wyjątkiem doświadczenia, ale Hołownia ma doświadczenie w działaniu w dwóch fundacjach i akcjach charytatywnych). Dodatkowo Hołownia ma spójną wizję Polski jaką chce realizować i pokazał sztab ekspertów z którymi chce to robić - tego brakuje RT
@DominoQ: Wahałem się między Hołownią a RT. Wybiorę pewnie RT ze względu na jego doświadczenie polityczne i dobrą znajomość języków. Dla mnie najbardziej liczy się godne reprezentowanie interesów Polski za granicą i czuwanie nad przestrzeganiem Konstytucji RP. RT jest proeuropejski i z pewnością przyczyniłby się do poprawienia stosunków z UE, które są dla nas obecnie racją stanu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DominoQ: progresywne poglądy. Poza nim tylko Biedron takie ma, ale jest fatalnym politykiem i trochę radykałem ostatnio więc Trzaskowski znacznie lepszy wybór niż on
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DizzyEgg: z punktu widzenia zwycięstwa w drugiej turze lepszy wynik Trzaskowskiego w pierwszej zwiększa jego szanse na wybór. Jeśli różnica między AD będzie powyżej 10pp to ciężko będzie wygrać
@pawelczixd:

z punktu widzenia zwycięstwa w drugiej turze lepszy wynik Trzaskowskiego w pierwszej zwiększa jego szanse na wybór.

Nie, bo to tylko oznacza że ma większy elektorat podstawowy. Liczy się zdolność na przyciągnięcie elektoratu innych kandydatów, którzy odpadli.
a nie boisz się, że TVP ma coś naprawdę poważnego schowanego na drugą turę?


@2mack: Prosze Cie, gdyby mieli to już by strzelali by Duda wygrał w pierwszej, jak to sympatycy PiS krzyczą na spotkaniach z Dudą.

To tak jak z gadaniem "uu PiS mobilizuje elektorat". Nic nie mobilizują. Po prostu utwardzają beton w głowie fanatyków PiS i tyle. Duda już więcej poparcia nie wyciągnie. Spójrz na obecną kampanie:
- żadnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek123456789: to jedno ale dochodzi też mobilizacja na drugą ture. Wyborcom opozycyjnym łatwiej będzie ruszyć dupe na drugą turę np gdy będzie 40 vs 32% niż gdyby było np 44 vs 25. Nie każdy wyborca to taki analityk że czyta Twittera i liczy przepływy.
@warning_sign: wyciągnięcie czegoś w pierwszej turze spowodowałoby odpływ wyborców do SH i wcale nie musiałoby prowadzić do zwycięstwa w pierwszej turze. Jakoś PiS ostatnie 5 wyborów wygrał, a te dla nich są najważniejszymi wyborami, grą o wszystko.