Wpis z mikrobloga

Niestety zupełnie nie mam się kogo poradzić, więc przyszedłem do Was :3

Jestem zameldowany z rodzicami w mieszkaniu komunalnym 3 pokojowym przy metrze na Mokotowie, którzy mieszkają już tam 40 lat. Jak wiecie były wykupy mieszkań po bonifikatach nawet 30% wartości, ale zostało to zablokowane bodajże w 2014 roku. Radni z PiS chcą ponownie wdrożyć takie wykupy, ale na razie nie daje rady.
I teraz proszę, poradźcie mi co mam robić. Teoretycznie po śmierci rodziców mieszkanie przechodzi na mnie - ale to nie moja własność. Nie chcę z nimi mieszkać, bo sami wiecie jak to jest (mam już 29 lat). Jeśli kupię mieszkanie to przepadnie mi "dziedziczenie" mieszkania komunalnego.
Czy orientujecie się czy te wykupy powrócą? Ktoś jest w takiej sytuacji?
Czy może olać to i wreszcie kupić coś swojego? Musiałbym dobrać mały kredyt (z 60k) i nawet byłoby mnie stać na mieszkanie M2 w takim Wołominie/Legionowie. Na mieszkanie podobne w Wawie musiałbym wziąć 150k kredytu i to już słabo :/
Czuję się po prostu jak zawieszony w jakiejś pustce, nie wiem co robić. Co byście zrobili w mojej sytuacji?
Dziękuję Wam

#mieszkanie #komunalne #wykup #nieruchomosci #zabki #marki #wolomin #piaseczno #warszawa
  • 10
@LewaRenkaBoga: no tak by to wyglądało :/ I to jeszcze być na łasce gminy, bo nie wiadomo czy się prawo nie zmieni i mnie nie usuną w razie czego xD
Musiałbym mieszkać w tym mieszkaniu, by je dziedziczyć - a jak kupię gdzie indziej - w Wawie czy na obrzeżach - to automatycznie mi się mieszkanie komunalne nie należy
@LewaRenkaBoga: ok dziękuję za Twoją opinię :3
A które z podwarszawskich miast byś polecił? Wołomin będzie ok? Jest kolejka, a mieszkania tanie - po 6500 za metr i to już po remoncie :/ Na pradze płn przykładowo trzeba się liczyć z cenami 9000 za metr i to do totalnego remontu
@LewaRenkaBoga: tak tak, masz rację :) Tylko chyba z tego co się orientuję to w Pruszkowie są nieco droższe mieszkania niż w Wołominie hmmm
Ale dziękuję - faktycznie, może warto rozważyć Wołomin :) Pracuję w szpitalu na Banacha na Ochocie
@goldrush255: Mieszaknie przepadnie jeśli bedziesz przewyższał dochody, jeśli kupisz swoje lokum to zgm ci odbierze m komunalne i nie powinieneś mieć tutaj pretensji, czekają na nie rodziny z dziecmi a po co kawalerowi tak duże mieszkanie. Warszawa to łohoho tym bardziej trzeba pilonować. No chyba że niedługo znajdziesz kobiete, bedziesz mial dzieci to mozna sie postarac żebyście je odziedziczyli. Mam znajomą po smierci matki przeszla na jej m z dziecmi (