Wpis z mikrobloga

Mirki, przyszedł mi dziś list z sądu, związany z zaległą, niespłaconą chwilowką. Narobiłem jakiś czas temu sporo głupot, no i wpadłem w niemałe długi. Wszelkie pożyczki spłacałem w terminie, dopóki mój stan zdrowia się nie pogorszył. Straciłem pracę, wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym, przed nim zaliczyłem jeszcze odwyk i aktualnie leczę się psychiatrycznie. Będę musiał jeszcze w miarę szybko udać się do neurologa, bo miałem w ciągu ostatniego roku kilka ataków padaczki.
Mam dwa tygodnie na spłatę 3tys, lub ewentualne odwołanie się.
Czy wysłanie do sądu dokumentacji medycznej (choć nie ukrywam, nie jest ona zbyt bogata) z prośbą o odroczenie terminu płatności ma sens? Aktualnie nie pracuję, chcę poświęcić najbliższe tygodnie na zrobienie badań, a szukaniem pracy zająć się od połowy lipca.
Jest więc szansa, że mi odroczą termin płatności?
Mogę też im napisać, że czeka mnie rozprawa o odszkodowanie za wypadek samochodowy i dług byłbym w stanie uregulować, gdy owe odszkodowanie otrzymam.

Jeśli ktoś jest w miarę obeznany jak takie odwołanie napisać i co w nim zamieścić to proszę o pomoc.

#dlugi #prawo #sadownictwo #finanse #kredyt #pozyczka #chwilowki #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
Jest więc szansa, że mi odroczą termin płatności?


@3m_h4: jak złożysz "odwołanie" czyli sprzeciw i zakwestionujesz wszystkie okoliczności sprawy, to i tak dojdzie do niejako odroczenia terminu bo wtedy będzie normalna sprawa, która będzie trwać. Dokumentacja medyczna mogłaby być pomocna np. przy wniosku o rozłożenie na raty. Może jest już przedawnione i nie masz się o co bać? Ja bym składał sprzeciw nawet na pałę, za apelacją to ta sprawa potrwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: właśnie miałem dopisać xD no i jeśli nieprzedawnione to ma pewną szansę na obcięcie prowizji ale to też zależy od konkretnego orzecznika i okregu w którym jest sąd
  • Odpowiedz
  • 0
@3m_h4 Możesz złożyć apelację lub sprzeciw, bo podejrzewam, że dostałeś nakaz zapłaty - wtedy chwilę zajmie zanim uzyskają tytuł wykonawczy i skierują sprawę do komornika. Nie ma moim zdaniem sensu wysyłanie dokumentacji medycznej - Sąd nie odroczy Ci terminu zapłaty z nakazu zapłaty.

Możesz też próbować dogadać się z wierzycielem, zamiast odwoływać się od wyroku - skontaktuj się z nimi i wyjaśnij sytuację.
  • Odpowiedz