Wpis z mikrobloga

Mireczki, chyba z------m xD

Kupiłem router pamiętając, że mam RJ-45 ale zapominając, że owszem mam internet po kablu pociągnięty ale do komputera stacjonarnego xD
Do routera niestety światłowód jest doprowadzony bo takim kablu sygnałowym (picrel, środkowy przewód).
Moje pytanie brzmi: jest jakaś tania przejściówka? xD Albo czy mogę prosić dostawcę internetu o zmianę tego przyłącza? Bo routery które dostarcza Vectra to jakieś nieporozumienie i nie obejmują całego mieszkania. Zrobiłem szybki test nowego nabytku i eliminował by on dziury w Wi-Fi bez najmniejszego problemu.

#komputery #wifi #pytaniedoeksperta
MentorPL - Mireczki, chyba z------m xD

Kupiłem router pamiętając, że mam RJ-45 ale z...

źródło: comment_1592913201xQ7GVdsa2E2tRw3UOskn0q.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@InterferonAlfa_STG Człowiek się uczy na błędach ¯_(ツ)_/¯ Na szczęście to nie duży koszt a jeszcze jest możliwość zwrotu bo to #xkom - następnym razem się upewnię a nie będę brał myśląc, że dobrze pamiętam :v
  • Odpowiedz
  • 0
@InterferonAlfa_STG To chyba rozwiązałeś mój problem, bardzo Ci dziękuję Mireczku! Biorę się za szukanie w aplikacji Mi WiFi ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Hieronim_Berelek Dzięki za ciekawostkę ʕʔ Problemem największym byłoby zajmowanie kolejnego gniazdka a już stosuję dwa przedłużacze bo przy home office doszły mi dwa monitory + kabel od firmowej stacji roboczej + kabel od zasilacza laptopa służbowego więc aktualnie mam deficyt
  • Odpowiedz
@MentorPL: łącząc się z routerem dostawcy przez repeater z góry pozbawiasz się połowy przepustowości łącza, o powiększaniu bałaganu w eterze nie wspominając (a jeśli mieszkasz w bloku i sieci wifi masz wokół siebie pierdylion, to może to być istotne). Repeatery to zło i należy ich unikać, a nie polecać.

Koledzy tu dobrze ci radzą z połączeniem starego z nowym przewodem, router dostawcy po wyłączeniu wifi będzie zużywał może ze 4
  • Odpowiedz
  • 1
@Jarek_P Cześć, dziękuję za odpowiedź.
Jak już wspomniałem dwukrotnie problem na ten moment stanowiłoby kolejne zajęte gniazdko bo już dwa przedłużacze są zajęte a to o tak przy odłączonej drukarce z uwagi na sprzęt firmowy w domu podczas home office.
Z prędkością to prawda bo z ciekawości zrobiłem test na 5G dostawcy oraz 5G Xiaomi - wynik to ok. 300mb/s vs 150mb/s. Dziś więcej czasu na to niestety nie mogę poświęcić,
  • Odpowiedz
@MentorPL: to co masz od dostawcy działa aktualnie jako modem - dekodujac sygnał z światłowodu, ap czyli jako punkt dostępu do Wifi i jako router pakietów w sieci w twoim domu - pomiędzy urządzeniami podpiętymi do wifi, po kablu i Internetem.

Ustaw sobie modem dostawcy w tryb bridge (wyłączy to ap WiFi), i do tego oraz poprowadzenia sieci do pc użyj nowego ap. Inaczej się nie da, dwa urządzenia to
  • Odpowiedz
  • 0
@Axoi Cześć, dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie! ʕʔ
Właśnie taki jest teraz plan. Komputer stacjonarny ciągle był po kablu a jak wyżej napisał Jarek_P lepiej abym zlikwidował repeater.
Na dniach jak pogrzebie w routerze dostawcy szukając opcji bridge ale na dzień dzisiejszy i tak nie mam dwóch RJ żeby to wykonać. Nie zastanawiałem się nigdy do czego to urządzenie służy, sądząc, że to prosty router. Teraz już wiem,
  • Odpowiedz
@MentorPL modem dostawcy zostaw w spokoju, grzebać w opcjach masz w twoim routerze. Wydaje mi się że PC może być podpięty kablem bezposr do modemu Vectry

Gdy już to wszytko ogarniesz i będzie działać to mozesz zgłosić do Vectry żądanie wyłączenia wifi na ich sprzęcie żeby nie śmiecić eteru. Czas przetwarzania zlecenia chyba z 2 msc
  • Odpowiedz