Wpis z mikrobloga

Ale partia! Najpierw ofiara hetmana, potem zugzwang, a na koniec trolling z ofiary zugzwangu. Jedna z ciekawszych partii tego roku, dla mnie na pewno w pierwszej dziesiątce, warto znać...

Daniil Dubov vs Magnus Carlsen
https://youtu.be/6j4e-TSzNHk

#mordimerchess #szachy #szachujzwykopem #gruparatowaniapoziomu #youtube #gry #grybezpradu #gryplanszowe #contentnadzis
Vit77 - Ale partia! Najpierw ofiara hetmana, potem zugzwang, a na koniec trolling z o...

źródło: comment_1592912446vNrVZ5RYe2cWHMkvjLJBPN.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@usor: Wbijasz na lichess.org i masz wszystko za friko. Analizy debiutów, miliony partii, zadania do rozwiązywania, analizy stokfisza pięciu najlepszych posunięć, itd...
  • Odpowiedz
@Vit77: Dzięki :) Tak jak we wrzuconym przez Ciebie filmie, albo w innych pokazujących przebieg partii poszczególne ruchy odgrywane są przez użytkownika. Jest do tego jakieś dedykowane narzędzie? Symulator partii, że można każde ustawienie odwzorować?
  • Odpowiedz
wrzucasz plik pgn dowolnej partii, mozesz wejsc na moje analizy (link jest zawsze w opisie pod zapisem partii), mozesz tam też polajkowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vit77: czy to twój kanał? Obejrzałem kilka partii i zawsze mnie drażni przedstawianie potencjalnych zagrywek, robi się niepotrzebny chaos no i te ruchy mam wrażenie że daleko od profesjonalnych.
  • Odpowiedz
@stiepanov: Dzięki za opinię... Jeśli drażni Cię pokazywanie potencjalnych zagrywek, to najlepiej oglądać kanały, gdzie pokazywane są tylko ruchy - na przykład z tłem muzyki poważnej. Partie trwają trzy minuty i można się zrelaksować i oglądnąć 10 partii zamiast jednej :)

A jeśli ruchy oparte na teorii debiutów szachowych roku 2020 są dalekie od profesjonalnych - to ciężko mi będzie się dostosować do aż tak wymagającego widza. Chyba, że mówisz
  • Odpowiedz
@Vit77: drażnią o tyle, że często się gubię gdzie dajesz przykład a gdzie jest prawdziwa gra, oglądam i nagle cofasz wszystko. Mało profesjonalne to mam na myśli np 8:20, żonglujesz figurami wydaje mi się (dlatego napisałem że odnoszę wrażenie) że aż do czasu aż sam się zablokujesz i brakuje pomysłu co dalej, możliwe że to przez prędkość z jaką to robisz, no ale podejrzewam że tu już wchodzi mój brak
  • Odpowiedz
@stiepanov: Ależ ja sobie zdaję z tego sprawę i cenię sobie każdą opinię. Póki co jesteś pierwszą osobą, która zwróciła na to uwagę - a od początku staram się mówić dość wyraźnie, w którym momencie ktoś "mógł zagrać", "powinien zagrać", albo co by było "gdyby zagrał". Co do mojej prędkości - zwykle miałem narzekanie, że za wolno (bo faktycznie moje pierwsze filmy były powolne, więc staram się teraz, żeby było
  • Odpowiedz
@Vit77: to sugeruj się większością, jeśli mówią że było za wolno to zawsze pojawi się ktoś jak ja i powie że teraz jest za szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale tak jest podejrzewam z każdą rzeczą którą byś nie zmienił, wszystkich nie zadowolisz. Będę oglądał twoje filmiki, nie tyle że sama gra mnie ciekawi, ale właśnie genialne i czasem niekonwencjonalne zagrania ukazujące poziom zawodników i ich
  • Odpowiedz
@stiepanov: Jeśli potrzebujesz fascynacji to zobacz tę partię. Była rozegrana w XIX wieku, a na przestrzeni 150 lat była analizowana setki razy przez wielu graczy - ostatnie wielkie cegły zostały dorzucone bodaj przez Kasparova już w XXI wieku: https://youtu.be/Kjj6HrXPwdw

Ale ostrzegam - jeśli będziesz próbował wszystko ogarnąć, to siądzie Ci na bani ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szymon-Owedyk: Taaa, oglądanie analiz to dość przyjemna forma nauki, bo nie jest tak restrykcyjna jak ślęczenie nad debiutami, końcówkami, itd... z jednej strony ma spory feler, bo zapoznajesz się z prawie wszystkim - i nie zapamiętujesz tak jakbyś się skupiał tylko nad jednym zagadnieniem... ale z drugiej, po oglądnięciu setek partii masz dużo szersze horyzonty - ja staram się w każdej partii pokazać jakieś typowe ustawienia figur, do których można
  • Odpowiedz