Wpis z mikrobloga

@kris-krystian:
Byłem u okulisty, miałem badania w kierunku jaskry. Okulista po badaniu OCT stwierdził że jaskry nie ma.
Natomiast wstawiam zdjęcie, które może być pomocne w ustaleniu mojego przypadku, i pomocne by ustalić kierunek do dalszych badań..
Dodam że mam bóle głowy przez to w umiarkowanym stopniu. Ale tamto w polu widzenia drażni mnie, non stop bo nie znika, utrzymauje się na środku pola widzenia, "skrzy" 24na 24, przy zamkniętych oczach również to dostrzegam .
Czasem z mocnym nasileniem, czasem z delikatnym ale daje o sobie znać.
Mówiąc swoim lekarzom o tym , mylą to z mętami w ciele szklistym, chociaż je też mam.
#medycyna #okulista #okulistyka #neurologia
kris-krystian - @kris-krystian:
Byłem u okulisty, miałem badania w kierunku jaskry. ...

źródło: comment_15928408338IoWokePk13DnHqrHKF43R.jpg

Pobierz
  • 13
@alteron:
W tym problem że nie widzę by się zakrzywialy.
Nie, raczej badania zwyrodnienia plamki żółtej nie miałem, chociaż pytałem się okulisty czy to może być wina tego... To się tylko spojrzał na mnie i nic nie zrobił... Za 2 msce będę miał badania pola widzenia...
@kris-krystian: Wszystko zalezy czy miales OCT tarczy nerwu wzrokowego czy calej siatkowki w tym plamki zoltej. Przezywales ostatnio jakies stresy? Moze to byc centralna retinopatia surowicza, wystepujaca zwykle u mezczyzn w wieku okolo 30 lat na skutek stresu. Moze ale nie musi.
Jaskra to choroba w ktorej masz zaburzone peryferyjne pole widzenia a nie centralne. Test Amslera o ktorym kolega mowil to moze wykryc ewenutalne znieksztalcenia wokol plamki.
Ogolnie towarzyszace bole
@phoropter: Skierowanie miałem na badanie OCT tarczy N.II.
Owszem lekarz okulista powiedział że jest tam mały dołek, ale nie wygląda to na jaskrę...
Mówiłem lekrzawi czy może to co "widzę" to może być coś nie tak z plamka żółtą? I czy można to sprawdzić, to powiedział tylko że zobaczymy, ale czy faktycznie tak zrobił to nie dowiedziałem się, ale wnioskuję że nie skoro nic więcej nie wspomniał.... A co do badania