Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze spostrzeżenia z mojej strony:
1. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę to musi być opcja wyszukiwania od pojedynczej litery, bo np. ticker AT&T to "T", więc to raczej mus
2. Zamiast obrazków za wynikami wyszukiwania widziałbym bardziej symbole/piktogramy branży/sektora.

Fajnie byłoby w ogóle pogrupować najpopularniejsze spółki wg sektorów. Przydatne przy dywersyfikacji portfela.

Ja bym korzystał ;)
@Sidusoida:
1. A dlaczego nie wyszukać po AT&T ? Szukanie po literach może nie być najszybsze.
2. A wiesz może skąd takie symbole/piktogramy wziąć? Mógłbyś jakoś to rozwinąć?

Co to grupowania to nie ma tutaj problemu, każda spółka jest przydzielona do sektora i odpowiedniego indsutry.
@MasterOf8: Skąd masz API do spółek?
Gdy już trochę rozwiniesz projekt, to dodałbym śledzenie trendu. Mam na myśli obserwowanie w danym okresie czasu kierunku cenowego akcji. Dzięki temu można by było wyłapywać ciekawe spółki i w kooperacji z wyświetlaniem newsów można by było już sobie zbudować jakieś wrażenie tego czy warto w dany papier inwestować. Pewnie przeglądanie całej bazy danych będzie bardzo zasobochłonne, ale fajnie gdyby dało się zrobić taki radar
@MasterOf8:

1. Ogólnie zawsze wyszukuję po tickerach. To są uniwersalne tagi, bo w zależności od serwisu nazwa może się różnic (np. spacja AT & T). Przy wyszukiwaniu JPMorgan i wpisaniu Morgan nie znadzie JPM. To jest przykład, że tickery są bardziej porządane. Z UX nie wygrasz :D

2. Może coś w tym stylu: https://www.flaticon.com/
No i 12 podstawowych sektorów + ew jakieś podsektory. Indystrial, material itd.