Wpis z mikrobloga

Podsumowując #ama z Bosakiem można powiedzieć, że jest to kandydat który:

- chce prawie całkowitego podporządkowania sfery publicznej Kościołowi (oparcia jej na etyce katolickiej), przy czym łaskawie w takim państwie osoby lgbt+ i ateiści nie będą prześladowani, natomiast będą prawdopodobnie dyskryminowani,
- do nauki ma generalnie stosunek sceptyczny, tzn. naukę prawdopodobnie uznaje, o ile jest ona zgodna/neutralna z poglądami Kościoła,
- sądzi chyba, że homoseksualizm jest chorobą, którą można leczyć,
- w poglądach gospodarczych jakby liberalny, o ile to nie stoi w sprzeczności z naukami Kościoła,
- wierzy serio w demony.

Miałem wrażenie, że na Wykopie jego wypowiedzi były bardziej stonowane w porównaniu ze zwykłym przekazem Komfederamcji, ale stwierdzić można i tak, że Bosak to katolicki fundamentalista, przeciwnik racjonalizmu i wolnomyślicielstwa o poglądach autorytarnych.

#bosak #ama #neuropa #bekazprawakow #konfederacja #katolicyzm
  • 37
M@fredo2:

sądzi chyba, że homoseksualizm jest chorobą, którą można leczyć


Skoro homoseksualizm nie jest chorobą to dlaczego wysyła się ich na terapie samo zapoznawcze? Znany youtuber Tomasz „gimper” Działowy, był kiedyś gejem ale po takiej terapii już nie jest. I był już w kilku związkach z kobietami.
@fredo2 no ale w czym jest problem w oparciu prawa na dekalogu? Pomijając "Boże" przykazania (nie mieć bogów cudzych etc) tak "ludzkie" (nie kradnij, nie zabijaj, nie pożądaj żony bliźniego - to szczególnie ( ͡º ͜ʖ͡º)) mają sens i mogą być uniwersalnymi zasadami tak dla wierzących jak niewierzących.
Skoro homoseksualizm nie jest chorobą to dlaczego wysyła się ich na terapie samo zapoznawcze?


@kozakWnecieRAFONIXwSwiecie: Skoro HIVa nie da się wyleczyć poprzez seks z dziewicą, to czemu afrykańscy szamani tak twierdzą?

To, że ktoś coś robi nie sprawia, że jest to prawdziwe, czy skuteczne.

no ale w czym jest problem w oparciu prawa na dekalogu?


@Borysko_88: Bo to podstawy podstaw które są praktyczne niezależne od religii. (pomijając czysto religijne zasady).
@fredo2: Ja się jedynie dowiedziałem, że nie ma bladego pojęcia z czego sfinansować swój program. Szkoda, że nic więcej, bo teczusie zalały całe AMA swoimi pytaniami LGBT. Osoba, którą kwestie ideologiczne obchodzą tyle co zima w 1978, to niewiele z tego AMA się dowiedziało.