Wpis z mikrobloga

Poszłam do kardiologa ze skierowaniem na badanie i rozmawiam z Panią w rejestracji
- Dzień dobry, ja bym chciała się umówić do kardiologa, tutaj mam skierowanie
- Ale termin wolny mam na przyszły maj
- XD A prywatnie?
- To zapraszam dziaiaj na 14:20

Fajny ten nfz taki mało pomocny.
#nfz #medycyna #gownowpis
  • 95
  • Odpowiedz
@konsumatumest: Miesiąc temu szukałem gdzie zrobić rezonans magnetyczny kolana i w jednej przychodni dowiedziałem się, że termin z nfz mają na ok październik, ale nie zapisują już dalej a prywatnie to za 2 miesiące w sobotę o 19:30 xDDDDDD Powiedziałem, że podziękuje, to kobieta na recepcji wręcz chciała mnie siłą wpisać na ten termin i mówiła, że nigdzie indziej lepszego nie znajdę. No to przykro mi, że znalazłem na NFZ, że
  • Odpowiedz
(procentowo połowę więcej od 4x większej pensji)


@Karbostyryl: co z tego, że pensja 4x większa skoro usługi, najmy i itp też są 4x droższe. Owszem za tę pensję kupią więcej rzeczy materialnych, ale należy wziąć pod uwagę to co napisałem na początku
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: Masz też procentowo o połowę większą składkę + za sprzęt medyczny i API kupowane w Chinach wszystkie kraje płacą mniej-więcej tyle samo (Niemcy pewnie nawet taniej niż Polska, bo kupują wszystkiego więcej jako ponad 2x bardziej ludny kraj).
I tak btw Niemcy nie płacą 14,5, tylko 14,6 - moja pomyłka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amareniarz Bzdura. Przecież zdjęcie szwów liczy się jako kontynuacja leczenia i nie ma w tym przypadku szukania wolnych terminów. Nie raz zakładano i ściągano mi szwy - po prostu zapisują cię od razu na za tydzień. Z resztą taki zabieg trwa niecałe 5 minut, nie trzeba cyrkować z szukaniem wolnej godziny. Nie wprowadzaj ludzi w błąd takimi głupimi zarzutkami.
  • Odpowiedz
  • 3
Żeby sprostować parę spraw i świąd kukli niektórych.
Poradnie na NFZ mają kontrakty na daną liczbę punktów (pula pieniędzy), które "zużywane"są na wizyty. W zależności od tego z czym pacjent przyszedł wizyta jest różnie punktowana. W kontrakcie zapisane jest w jakich godzinach przyjmuje lekarz np. 8-12 i w tym czasie wykorzystuje te punkty. Jeśli pula zostaje wykorzystana w 2/3 miesiąca to nie ma jak zabrać z kontraktu na następny miesiąc i wizyty
  • Odpowiedz
@konsumatumest: To, ze powiedzieli Ci w jednym miejscu, ze jest termin na przyszly maj to nie znaczy, ze nie mozesz tego zrobic gdzies indziej szybciej. Wystarczy podzwonic w kilku miejscach i tyle. Ja mam badania kardiologiczne i czekam max. miesiac
  • Odpowiedz
rejestrując się ostatnio na rezonans magnetyczny pierwsze miejsce do którego dzwoniłem (na nfz) dało mi termin na za 2 dni to powiedziałem że za szybko i dostałem do wyboru terminy na prawie dowolny dzień w przeciągu 2 tygodni
nie wiedziałem co się dzieje
  • Odpowiedz
@konsumatumest: domyśliłem się, widziałem, że leżałaś ostatnio, dlatego pisałem o wszystkich którzy mogą. Sam też nie mogę oddawać od prawie 2 lat, ale zdążyłem przez ten czas uzbierać 19 litrów i korzystam z tego gdzie tylko mogę.
  • Odpowiedz
@kadbery: kurdeee, też nie zrozumiałaś tego wpisu? XD Tobie napiszę to samo - ja doskonale wiedziałam, że pójdę prywatnie, bo nie urządza mnie nawet wizyta za miesiąc. Dzwoniłam do nfzu z prośbą o znalezienie placówki, która ma najkrótszy czas oczekiwania i najbliższy termin był na wrzesień. Ja nie mogłam czekać nawet miesiąca, a skierowanie miałam na cito. Poszłam przekonana, że będę miała wizytę prywatną, ale z ciekawości zapytałam też o nfz.
  • Odpowiedz