Wpis z mikrobloga

Jestem zainteresowany zakupem #thermomix - nie ukrywam, ze cena boli, ale obiecalem sobie, ze sprawie sobie i zonie taki sprzet. Dzisiaj na wypoku przeszukalem sobie troche historie tego tagu i duzo ludzi bardziej poleca #lidlomix
Bo tanszy, wiekszy pojemnik, funkcje te same, ale podobno bardziej awaryjny i mniej przepisow.
Jak jest z tym cookidoo na lidlomixa? Mozna jakos to polaczyc?
Ile w ogole sub kosztuje na tym portalu? Przepisy mozna sobie jakos pobrac? Czy mozna korzystac tylko jak sie ma subskrypcje aktywna?

Na chwile obecna bardziej przemawia do mnie lidlowski twor, no bo jednak cena czyni cuda, ale martwie sie troche o te minusy wypisane wyzej.

Mozecie cos doradzic? @Bin_Laden - widzialem ze sie udzielales z tydzien temu.
@FHA96 - moze Ty cos powiesz?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumis112211: Ogólnie to prawda jest taka, że ludzie polecają lidlomiksa, bo nie było ich stać na TM i sobie racjonalizują ;) Co nie znaczy, że to nie jest dobry sprzęt sam w sobie, po prostu to tańszy zamiennik czegoś innego i tak go należy traktować. Nie masz wbudowanych przepisów, jak chcesz coś zrobić z cookidoo to się musisz prosić obcych ludzi na forach żeby ci skopiowali przepis a potem ręcznie
  • Odpowiedz
@pianinka: wlasnie sprawdzilem. 139 zl. Nie ma tragedii. Na szybko sprawdzilem jeszcze ze ludzie wgrywaja jakies proggramowanie do lidlomixa ze inne strony z przepisami dzialaja niz tylko te standardowe. A jak jest z domyslnymi przepisami? duzo ich jest? ciekawe sa?
  • Odpowiedz
@pianinka: Suba cookidoo można robić co miesiąc na nowego maila i nie potrzeba abonamentu (gdy się ma TM to owszem, urządzenie zostaje do konta przypisane i tylko serwis w De może je oderwać) więc nikogo nie trzeba się prosić.

@gumis112211: mam TM6 a kupiłem, bo po dwóch tygodniach biedromix zdechł (wrócił naturalnie do sprzedawcy a pieniądze do mnie).
Fakt, pod względem jakości/trwałości to TM wygrywa - mi szczególnie hałas przeszkadza a w biedromixie (moim) był spory.
Ale...
biedromix ma większe naczynie - co prawda nie wykorzystasz go całego ale ca. 3 litry plus bufor są lepsze jak 2.3l
  • Odpowiedz
@gumis112211: A to może ktoś się z lidlomiksem wypowie jak to działa z tymi przepisami, ja nie miałam okazji się pobawić.

Na cookidoo jest mnóstwo przepisów, ja sobie przefiltrowałam wszystkie z oceną powyżej 4,5 ze składników, które mnie interesują i mam obecnie zapisanych u siebie ok. 350 plus kolejne 100 na drinki, napoje, desery.
Dużo gotuję rzeczy, których wcześniej nie ruszałam, jakieś indyjskie, tajskie, meksykańskie. Co 2 tygodnie bodajże wychodzi
  • Odpowiedz
@qdt2k: No ale właśnie dla mnie takie kombinowanie i zakładanie co miesiąc nowych maili żeby oszukać system to nie dla mnie, wolę dopłacić i sobie darować takie zabawy. No ale co kto woli po prostu.
  • Odpowiedz
@pianinka: to jest informacja, dla osób, które nie posiadają TM bo wtedy im cookiedoo na d... potrzebne (cała wartość tego serwisu to sterowanie urządzeniem) - przepisy te same (większość) znajdą na przepisownia.pl
Inna sprawa, przy zakupie TM dostaje się pół roku gratis (a jak przycisnąć agenta to zaraz wyskakuje z kuponów na kolejne miesiące za free).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumis112211:
Pomysł tego sprzętu był różowej, już była gotowa kupić thermomixa ale przetłumaczyłem jej żeby dokładnie sprawdziła wady i zalety. Obejrzała recenzje i testy aż sama stwierdziła że rzeczywiście lidlomix daje to samo co droższy odpowiednik, cena była drugorzędna. Używa go i jest zadowolona, do dziś dziekuje że powstrzymałem ją przed zakupem droższego. Co do przepisów to nikogo się nie prosi a na facebook jest grupa ludzi która cały czas
  • Odpowiedz
@Bin_Laden: @qdt2k: przepisy mozna jakos wgrywac samemu tam? Nie recznie wklepywac, tylko jakos pobrac skads i wrzucic na urzadzenie?

Nie ukrywam, ze jeszcze podoba mi sie opcja tworzenia automatycznej listy zakupow co bedzie potrzebne do zrobienia konkretnego dania i wyslania na telefon. Taki bajer, ale ciekawy.
Tematem interesowalem sie dawno juz, ale na zasadzie "kupic czy nie kupic Thermomixa" A dzisiaj doczytalem na wypoku o tanszych lidlomixach i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumis112211 nie posiadam Lidlomix, nie zapoznawałem się z recenzjami urządzenia, więc nie mogę Ci pomóc. Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące stricte Thermomix, to wal śmiało na PW.
  • Odpowiedz
@FHA96: Wolalbym tutaj zadawac, zeby i inni mogli przeczytac. Moze ktos bedzie mial taki sam dylemat. Ty jako posiadacz TM - jakbys mial mozliwosc odzyskac polowe kasy czy jaka tam jest roznica miedzy urzadzeniami - wybralbys raz jeszcze TM, czy tego lidlowego?
  • Odpowiedz
@renalum: No ok, ale szukam konkretow o sprzecie i uzywaniu, a nie o sposobie sprzedazy. Najbardziej mi zalezy na rzetelnym porownaniu, ktore juz mi sie jakos klaruje. Czy to MLM czy nie - to inna kwestia
  • Odpowiedz
@gumis112211: To może inaczej:

TVmango sprzedawało kiedyś plastry Aikido oczyszczające z toksyn. Był to pseudonaukowy produkt przeznaczony dla naiwnych debili, żeby w-----ć ich na kasę. Teraz załóżmy, że inny producent postanawia wyprodukować podróbkę plastrów Aikdo i nadaje im nazwę "Plastry Karate". Jakaś osoba, zastanawiająca się nad kupnem takich plastrów, zadaje pytanie na wykopie, które plastry wybrać - Aikido czy Karate. Jakiej odpowiedzi jej udzielisz? Ja napisałbym, że kupowanie oryginalnych plastrów
  • Odpowiedz
@gumis112211: Do TM nie można wgrywać przepisów. Biedromix - możesz sobie tworzyć przepis w aplikacji. W TM jesteś albo ograniczony do tego, co Vorwerk zrobi w cookidoo albo sam z kartki/strony internetowej typu przepisownia.pl robić krok po kroku. Problem jest, jak coś zmienisz - czego miałem przykład wczoraj - w przepisie było 300 g indyka w kostce, ja dałem 450 i się nie ugotował cały (gotowanie na parze) ale ponieważ
  • Odpowiedz
@qdt2k: Czyli jestem "ograniczony" - w ciapkach, bo jak maja kilkaset przepisow to i tak nie jest jakies straszne ograniczenie. Wiec pod tym wzg jak wystarczy mi abo cookidoo to mi wystarczy, a jak chce co innego to ten lidlowy. Bawiles sie moze z wgrywaniem softu do lidlomixa? Albo czy orientujesz sie czy sa gdzies manuale jakies?
Mysle ze sobie bym poradzil w razie co - pod warunkiem, ze nie
  • Odpowiedz
@gumis112211: Lidlomixa nie miałem, miałem biedromixa i tam softu się nie wgrywa. Jest trochę system pokitrany, bo urządzenie robi własną sieć i musisz się podłączyć komórką/tabletem, żeby ze sobą pracowały. Uaktualnienia aplikacja pobiera, gdy ma dostęp do sieci a potem przesyła do urządzenia, gdy jest z nim połączona. Mi się trafiło standardowo - aktualizacja na start (wiadomo, ileś miesięcy karton w magazynie na mnie czekał) i trochę porażek było ale
  • Odpowiedz