Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś miał podobną sytuację. Miałem ostatnio wyrywany ząb i po kilku dniach rano zablokowała mi się szczęka, że nie mogę jej przesunąć w prawo dalej jak żeby stykały mi się górne i dolne zęby. Nie mogę też otworzyć szeroko buzi i jedzenie sprawia problem. Chirurg na wizycie kontrolnej jakby olał problem, ale trzyma mi się już to ponad tydzień. Udać się z tym do stomatologa, czy do internisty po jakieś skierowanie? Dodam, że od dzieciaka miałem problem z przeskakującą szczęką, ale diagnoza zawsze była taka sama, dojrzewanie. #zdrowie #lekarz #zeby
  • 18
  • Odpowiedz
@srbeny: to zrozumiałe, sam po wyrwaniu pół roku temu miałem nasilone jazdy po paru dniach i dopiero wtedy dostałem mocniejsze przeciwbólowe i jednak antybiotyk, bo pierwotnie uważała, że nie ma potrzeby.
  • Odpowiedz
@srbeny: jesli byl usuniety jeden z trzech ostatnich a podejrzewam ,ze 8 to prawdopodobnie mogl byc uszkodzony nerw ale takie informacji przewaznie dostaje sie na karcie w ramach ryzyka zabiegu
Warto zrobic skan czaszki I wtedy tez mozna zobaczyc czy lub w jakim stopniu moglo byc przesuniecie szczeki
  • Odpowiedz
@Kotjestczarny: Kiedyś mi się blokowała, że jak otworzyłem mocno to słychać było trzask, ale z czasem w jakimś stopniu przeszło. Teraz tylko czuję czasem jak mi lekko "strzela", ale z przeżuwaniem problemów nie miałem nigdy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Kotjestczarny Więc chirurg pokazał mi, że jak otwieram szczękę to idzie na lewą stronę i mam robić ćwiczenia polegające na tym, że dajesz język na podniebienie i wtedy szczęka otwiera się prawidłowo. Dodatkowo zrobił mi "odlew" zębów i dostanę szynę do zakładania. Mogę zgrzytać zębami w nocy albo je ściskać i dlatego ten staw nie odpoczął jeszcze, ewentualnie stres i zaciskanie zębów, a jako, że jestem dość nerwowy to w drodze do
  • Odpowiedz
Zgrzytanie zebami ma polaczenie z ulozeniem szczeki ale tez moze byc stress .
Widac to po plaskich powierzchniach lub ukruszonych na frontowych zebach oraz gryzieniu powierzchni wewnatrz policzkow takie biale slady podgryzania:)
Wiec prawdopodobnie tez zaoferowal Tobie plastikowe nakladki do zakladania na noc na zgrzytanie?

Tzw.Nocny Straznik:)
  • Odpowiedz