Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Drodzy Mircy i Mirabelcy, moja dziewczyna wczoraj zabrała się za malowanie kilkudziesięcioletniego stołu - po uprzednim zdarciu starego lakieru szlifierką i wymyciu powierzchni ciepłą wodą. Naniosła dwie warstwy wood stain w odstępach 10-minutowych, zgodnie z instrukcją, gąbkowym wałkiem. Efekt jak na zdjęciu - pasy widoczne po wałku. Co poszło nie tak i jak można to naprawić przed położeniem lakieru bezbarwnego?
Z góry dziękuję za rady

#budownictwo #renowacja #remontujzwykopem
Pobierz Bartpabicz - Drodzy Mircy i Mirabelcy, moja dziewczyna wczoraj zabrała się za malowan...
źródło: comment_15927225366JrakWIEvMuOQ1pkNlgzIH.jpg
  • 32
@delirium_memes hej, to ja malowałam, więc dodam kilka informacji. Nie był malowany na sucho. Impregnat jest jak woda, więc było sporp na wałku. Nie przyciskałam i pierwsza warstwa była malowana wzdłuż stołu, ale ślady też zostały, dlatego pomyślałam, że może gdy położę drugą w poprzek to się zniweluje. Niestety afekt jaki jest widzisz. Czy uważasz, że powinnam zmatowić i kłaść lakier, czy może zmatowić, położyć kolejną warstwę impregnatu i dopiero wtedy lakier?
@delirium_memes i jeszcze jedno, stół po wyszlifowaniu do gołego drewna nie miał jednolitego koloru, więc różnice w kolorze też mogą z tego wynikać. Nie przeszkadza mi to, ale na pewno chciałabym się pozbyć tych śladów prowadzenia wałka.