Wpis z mikrobloga

: Zabawne, należę do grupy ludzi którzy byliby bardzo zadowoleni gdyby taki plan został zrealizowany i pewnie jest dużo osób do 40 roku życia którzy by to chcieli.


@jakubbaumann: no mnie pan Smoliński konkretnie przekonał. Sojusz z USA to akurat żadna zasługa rząd(ów) a naszego położenia geopolitycznego, więc na to wpływu nie ma nikt, procz samego Wuja Sama.

A reszta postulatów to moje postulaty ;).
@Ogar_Ogar: Bo co się stanie? Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, ale ustawy przegłosowuje Sejm. Bez woli Sejmu żadne nowe przepisy nie trafią do podpisu do prezydenta. Żeby znieść 500+ i inne, potrzeba by było nowelizacji ustawy. A do tego - woli w Sejmie. O jakich gwarancjach więc ty mówisz?
Bo co się stanie


@biesy: bo zapewnia ewentualne veto Prezydenta w razie zmiany większości w Sejmie po 2023. Nie wiem, wystarczy pomyśleć trochę dalej niż kilka miesięcy do przodu.
bo zapewnia ewentualne veto Prezydenta w razie zmiany większości w Sejmie po 2023.


@Ogar_Ogar: jakie weto? W sprawie czego? O czym ty w ogóle piszesz?

Zdradzę ci pewną prawdę: w modelowej demokracji prezydent NIE POWINIEN być z partii, która tworzy rząd. On z założenia ma być hamulcowym.
@Ogar_Ogar: https://www.prezydent.pl/prezydent/pytania-i-odpowiedzi/page,2.html - polecam poczytać.

Czy Prezydent może być członkiem partii politycznej?
Nie, Prezydent nie może należeć do żadnej partii politycznej. Nie może też piastować żadnego innego urzędu ani pełnić żadnej funkcji publicznej z wyjątkiem tych, które są związane ze sprawowanym urzędem. Mówi o tym art. 132 Konstytucji RP.

To że w Polsce prezydent tylko na pokaz rezygnuje z bycia członkiem partii z której się wywodzi, to farsa i fasada.