Wpis z mikrobloga

Ciekawe w nowych tramwajach od Moderusa, które od dzisiaj wchodzą na Górnym Śląsku do liniowej eksploatacji jest to, że są one jednoczłonowe i mają 13,5 metra długości, czyli tylko co Konstal 105na. Tramwaje Śląskie są oprócz Elbląga jedynym przedsiębiorstwem, które zamówiło takie małe pojazdy w erze tramwajów niskopodłogowych.
#tramwajeslaskie #gop #ciekawostki #tramwaje #tramwajboners #komunikacjamiejska #komunikacyjneciekawostki #metroztm #kzkgop
Pobierz Ikarus_260 - Ciekawe w nowych tramwajach od Moderusa, które od dzisiaj wchodzą na Gór...
źródło: comment_1592661013llZsFlMqLqIcQMThhoBGQI.jpg
  • 8
@Ikarus_260: I jeszcze nie można ich łączyć w składy co jest skrajnym idiotyzmem i wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Tramwaje z założenia powinny być pojemniejsze od autobusów, a w tym przypadku nie dość, że są wolniejsze, to jeszcze nie mieszczą większej ilości pasażerów. Już pomijam fakt, że zamówiono też dwie dwukierunkowe Gammy, które zastąpią na linii T38 najstarszy eksploatowany liniowo tramwaj w Europie, czyli poczciwą N-kę. :/
@smutny_ja: To nie jest najstarszy eksploatowany tramwaj w Europie, chociażby w Włoszech mają pełno staroci, np. mediolańskie tramwaje serii 1500 z lat 1927-1930 których jest ponad 150 wagonów w eksploatacji, przez co stanowią 1/3 tamtejszego taboru, albo rzymskie tramwaje ATAC-7000 z lat 1948-1949 - około 50 wagonów w użytku.
@Ikarus_260: Fakt, zapędziłem się ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po prostu boli mnie to, że nawet taką atrakcję zastąpią nowoczesnością, gdzie z T38 mało kto korzysta dojazdowo (linia ma być wydłużona tylko do Placu Sikorskiego), a głównie jeżdżą nią osoby, które "chcą się przejechać czymś zabytkowym"
@sylwke3100: O wariancie do dworca nie słyszałem, czytałem na fb, że ma być wydłużona do Placu Sikorskiego, żeby była łatwiejsza możliwość przesiadki. Pisząc dworzec masz na myśli przystanek Zamłynie? Tam chyba nawet nie ma krzyżówki, żeby zawrócić