Wpis z mikrobloga

Wpis w gorących na temat tego jak opowi rozjechali kota, natchnął mnie do tego wywodu.

Lekko zaczyna mnie irytować, że czasami życie zwierząt według aktywistów na ich rzecz, jest ważniejsze niż życie i bezpieczeństwo ludzi. Sam w domu rodzinnym mam psa, bramy zawsze pozamykane i nie ma jak uciec. Wiem, że mogłaby zrobić krzywdę bo to pies mocno przyzwyczajony do swojego terytorium, bronienia go, dosyć duży i wyszczekany. Jak bramy są pootwierane, pies jest zamykany.

Ale do meritum. Jak się zwierzakom dzieje krzywda, to zawsze właściciele obwiniają wszystkich, ale nie siebie. W zeszłym roku, gdzieś na przełomie lutego i marca, spacerując Parkiem Zachodnim we #wroclaw zaatakował mnie pies. Średniej wielkości, bez kagańca, ale obroża była. Najpierw chwycił za nogawkę, ale jak go się na moment uporałem, upie*dolił mnie w rękę. Kurtkę miałem cienką to poczułem jego zęby. Dostał jakiegoś szczękościsku czy czegoś za cholery nie mogłem go z siebie zrzucić. Nauczony radą taty z lat dziecięcych, uderzyłem go za tył głowy, w okolicach szyi i pies puścił. Puścił bo go zabiłem. Jak zrobiło się cicho, nagle zjawili się właściciele. Krzyki, płacz, bo pupilek nie żyje. Dzwonią na policję. Pokazuje babce potargane spodnie i kurtkę oraz ślady na ręce. I żeby się konkretnie zastanowiła czy na pewno chce po nich dzwonić. Na szczęście dla nich, jej partner ją uspokoił i wytłumaczył, że to oni będą mieli ciepło.

Tak jak potępiam zostawianie bez opieki i pomocy na przykład potrącone zwierzęta, tak samo potępiam bezmózgich właścicieli co puszczają psy czy inne zwierzęta samopas i jednocześnie nie potrafią nad nimi zapanować, bo przecież "on nie gryzie, chce się bawić".

#pokazpsa #pokazkota #zwierzaczki #oswiadczenie
  • 29
@JamesVV: Są ludzie i zwierzęta. Nie traktujmy zwierząt jak członków rodziny czy coś. To strasznie creepy xd
Ludziom się w głowach poprzestawiało w tych czasach.
Kiedyś kobity rodziły w wieku 20lat, zajmowały się domem, dziećmi. Gdzie tam się jakieś psy czy koty pod nogami kręciły.
Teraz czasy się zmieniły, kobiety rodzą bliżej 30tki a biologii nie oszukasz. Instynkt macierzyński daje o sobie znać j bierze taka kotka czy pieska, kupuje ubranka,
@Felixu:
@jamesvv
a swojego kota nosze tak, tylko za grzbiet bi się brzydzę ze jego zapach na mnie przejdzie. Kupiłam sobie zajebistego rasowego zeby insta mu założyć i tyle. To tylko zwierze, nie będę go głaskać czy się spuszczać jaki kochany kotek xDD
Muszę trollowac od razu bo tak trudno przyjąć do wiadomości, ze ktoś traktuje zwierze jak zwierze? Lol xD

Ps. Już kilka zwierząt uśpiłam jak jechałam na wakacje czy
Pobierz
źródło: comment_1592653002Wo5YyHrSDGGpu9bfnPboCd.jpg
@czarny_matt94: Tak to wygląda, najłatwiej obwiniać wszystkich, a samemu się nie wysilać. Jeśli człowiekowi serio zależy na swoim pupilu jako zwierzęciu, to nie musi liczyć na innych ani myśleć "e, nigdy nic się nie zadziało, małe prawdopodobieństwo". Ale większość właścicieli traktuje swoje zwierzęta jako rzeczy - są przejęci dopiero, gdy zostanie uszkodzona, bo hajsik na darmo wydany.