Wpis z mikrobloga

Załóżmy że chce wyemigrować do Norwegii, ale powiedzmy że np. wygrałem w totka i nie potrzebuję/nie chcę pracować/nie mam na to czasu.
Jakie są opcje w takim wypadku, jak można podejść do tego tematu, żeby mieć zarówno zezwolenie na dłuższy pobyt jak i ubezpieczenie itd.?

Jedno co mi przyszło do głowy, ale właśnie nie wiem czy takie coś jest w ogóle możliwe, to praca na pół etatu, albo jeszcze mniej. Jest takie coś możliwe?

Dwa, to zarejestrować się jako freelancer i samemu sobie opłacać ubezpieczenie itd., aczkolwiek jest to znacznie mniej pożądana opcja w tym wypadku. Takie coś też jest możliwego?

I są jeszcze jakieś inne opcje?
#norwegia #emigracja
  • 7
Tak jak to zrozumiałem to nie. Jak dobrze pamiętam to 3 miesiące możesz siedzieć, a potem out


@WakeupPoland: coś źle zrozumiałeś , z tego co widzę są normalnie w europejskim systemie swobodnego przepływu osób

Jedyne co wymagają to żebyś po 3 miesiącach pobytu zarejestrował się jako rezydent. Mogę tylko zgadywać że do rejestracji jako rezydent potrzebny jest adres - pewnie jest jak w Holandii, pokazujesz umowę najmu lub akt własności mieszkania
@WakeupPoland: swoją drogą chyba nigdy nie widziałem bardziej przejrzystej strony urzędu imigracyjnego niż norweski udi.no

https://www.udi.no/en/want-to-apply/residence-under-the-eueeu-regulations/eueeu-national-who-has-their-own-funds/?c=pol

Requirements

You have enough money to support yourself and any family members you will bring with you to Norway. If you are single, you must normally have at least NOK 191 422 per year before tax . If you have family members who you support, you must have more money than this. The money can