Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś fotel ergonomiczny do 1000zł. Stoję przed wyborem jakiegoś fajnego fotela do domu. Samych foteli od cholery, ale potem doszukać się czegoś więcej na temat każdego z nich to recenzji jak na lekarstwo :(

Do rzeczy: budżet tak jak wspomniałem 1k, mój wzrost 180cm. Siedzę dziennie po 12h.

Wytypowałem SitPlus Ergon, ale z tego co wyczytałem to ponoć nie za dobry dla osób o moim wzroście. Rozważałem jeszcze Diablo V-Basic, ale doczytałem, że siedzisko uciska uda na tyle że po chwili drętwieją nogi i była to opinia kilku osób więc zrezygnowałem.

Byłbym wdzięczny za jakieś rady jak ma ktoś pojecie w tym temacie. Może @meblujdom_pl pomoże :p

#fotel #fotelbiurowy #informatyka #pracazdalna
  • 24
  • Odpowiedz
@OdczepSie:
Polecam Kinnarps 5000 - dziewczyna przytargała je na home office od czasu tego całego szaleństwa (tzn wiadomo kto je taszczył na swoich plecach), krzesło przekozak, jak tylko wychodzi gdzieś albo przestaje pracować to podkradam je i podmieniam moje "gamingowe" na to, mega dużo możliwości regulacji, fajny tryb bujania, wymusza prawidłową postawę i co najwazniejsze przestałem miec spiete miesnie w okolicach pleców więc i bóle przeszły (a zaczęły się jakiś miesiąc
  • Odpowiedz
@Drizzt92: tylko Kinnarps 6000 Plus ma zagłówek a Kinnarps 5000 nie ma. Oczywiście patrzeć w internecie.
Różnica w cenie trochę jest. Dla mnie zagłówek obowiązkowy. Tobie nie przeszkadza jego brak?
  • Odpowiedz
  • 1
@mk321 widzę, że szukasz w podobnym budżecie jak ja wtedy ;)

Wybrałem Unique Ergotech - coś w rodzaju ergohumana: https://www.wykop.pl/wpis/44698745/fotel-ergonomiczny-ergotech-unique-pogromca-ergohu/
Wybor był akurat w okresie letnim więc to zaważyło, że chciałem wszystko z siatki (oparcie i siedzisko) wydaje mi się że dzięki temu przylegające części ciała będą mogły oddychać.

Niestety wyżej niż zakładany budżet, ale postanowiłem dołożyć. Póki co wrażenia pozytywne, na początku był efekt wow - teraz już się trochę przyzwyczaiłem
  • Odpowiedz