Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś fotel ergonomiczny do 1000zł. Stoję przed wyborem jakiegoś fajnego fotela do domu. Samych foteli od cholery, ale potem doszukać się czegoś więcej na temat każdego z nich to recenzji jak na lekarstwo :(

Do rzeczy: budżet tak jak wspomniałem 1k, mój wzrost 180cm. Siedzę dziennie po 12h.

Wytypowałem SitPlus Ergon, ale z tego co wyczytałem to ponoć nie za dobry dla osób o moim wzroście. Rozważałem jeszcze Diablo V-Basic, ale doczytałem, że siedzisko uciska uda na tyle że po chwili drętwieją nogi i była to opinia kilku osób więc zrezygnowałem.

Byłbym wdzięczny za jakieś rady jak ma ktoś pojecie w tym temacie. Może @meblujdom_pl pomoże :p

#fotel #fotelbiurowy #informatyka #pracazdalna
  • 24
  • Odpowiedz
  • 4
@mk321 kumpel ma Markusa miałem okazję sobie przetestować i posiedzieć kilka dni i jednak nie podszedł mi. To oparcie jakoś nie 'zgrywa' mi się z plecami :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OdczepSie: no to oparcie tak, dlatego kupuje się taką podkładkę pod plecy (siatka i plastik), że siedzieć wtedy bardziej wyprostowany (pod dół/środek pleców się podkłada).
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 Niby mozna, ale skoro można kupić od razu fotel, który na tyle by te lędźwia ogarniał, że nie potrzeba dodatkowych podkładek to wolałbym tak. Chociaż nie wiem czy to wgl w Markusie by się sprawdziło bo on ma lekkie wyprofilowanie już, a te wkładki to chyba bardziej na takie proste fotele.

Co do podłokietników to owszem dla kogoś może to być wada, ale mi głównie zależy na oparciu. Podłokietniki nie grają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OdczepSie: no ja siedzę z podkładką i jest lepiej niż bez. Podkładka się dopasowuje nawet do wygiętego fotela. Gdyby był całkiem prosty, to taka podkładka może byłaby za mała.

Ja z podłokietnikami mam problem bo mi się nie mieszczą pod biurko. Tzn. kawałek wchodzi i dalej już nie. Jakby się dało to bym obniżył 2 cm i by weszło. Ale w sumie zazwyczaj nie potrzebuję siedzieć aż tak blisko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dj-disco: taka: https://allegro.pl/oferta/ergonomiczna-podporka-pod-plecy-z-efektem-masazu-8563859427

Ten plastik na środku mi się urwał po kilku miesiącach (bo tylko kilkoma nitkami był złapany, dałoby się łatwo naprawić), ale nawet bez tego jest tak samo dobrze.

Całą robotę robi ta siatka. Nie jest to jakoś bardzo grube, ale fotel jest trochę wygięty i w połączeniu z tym jest ok.

Od poduszki byłoby gorąco, a siatka jest przewiewna.

Ale ja na ergonomii się nie znam, także za
  • Odpowiedz
@OdczepSie: Polecam Grospola IOO. Odradzam zakup typowego gamingowego chińczyka ze zmienionym logo za taki pieniądz. Dodatkowo poza fotelem zadbaj o ergonomię całego stanowiska, czyli blat na odpowiedniej wysokości względem podłokietników itd. Znajdziesz na necie porady w kilka sekund.
  • Odpowiedz
@Edisonof masz porównianie tego do tańszych ergonomików? System zagłówka mnie rozwalił w tym fotelu - ta regulacja, w końcu coś praktycznego :) ceny mają wysokie więc pewnie dobre, ale jakiś recenzji opinii w necie nie za wiele :( Pytam o to porównanie bo nie ma tutaj siatki, tylko pełne wypełnienie i nie wiem czy rzeczywiście będzie tak komfortowe jak siateczka, która oddycha. Generalnie wygląda solidnie, ale nie widzę tej 'ergonomii' tutaj za
  • Odpowiedz
@OdczepSie: Swojego kupiłem za 1200, przy czym są tańsze modele, które nie są wiele gorsze, więc spokojnie w Twoim budżecie. Na pewno zwróć uwagę na regulację podłokietników, bo jest niewielka szansa na to, że trafisz z wysokością w fotelu ze sztywnymi podparciami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@OdczepSie: mam diablo i nie zdarzyło mi się drętwienie, a w tej kwocie może być ciężko znaleźć inny fotel z siatkami pod tyłkiem i za plecami
  • Odpowiedz
@krabat Musiałeś trafić na dobrą okazję bo teraz są po 2k ;) Rzeczywiście są niższe modele - Grospol Level BS HD, aczkolwiek wygląda podobnie do Unique Tune poleconego przez mirka Utas, który ma więcej możliwości regulacji.

@Utas dzięki za opinię, obecnie wskakuje na pierwszą pozycję ten fotel

@Neter O super, że znalazł się ktoś z tym modelem bo bardzo mnie ciekawi. Rozumiem, że u Ciebie ten problem nie występuje - mogę dopytać
  • Odpowiedz
masz porównianie tego do tańszych ergonomików?


@OdczepSie: Jak siadam na czymś co nowe kosztowało 500 stów czuję jakbym siedział na desce z oparciem z deski. Dla mnie ten fotel jest rewelacyjny. Ma wyprofilowane oparcie. Co do siatek nie wypowiem się. Dla mnie się za bardzo uginają. Całe życie siedzę na materiałach. Co kto lubi.
  • Odpowiedz