Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wywiad w TVP prowadzony przez S.Holecką i zauważyłem, że ona co najmniej trzykrotnie użyła słowa ''dobra'' zamiast ''dobrze''.
Pytanie - czy Was trochę razi używanie tego słowa w takiej formie?
Ja w ten sposób to mówię tylko do osób, które dobrze znam, ale w rozmowie formalnej to brzmi dla mnie niesmacznie. Ale spotkałem się niedawno z tym, że młoda urzedniczka powiedziała ''dobra'' gdy przedstawiłem powód mojej wizyty.
Czy więc ''dobra'' u Was jest normalnym słowem, którego można używać nie tylko wśród znajomych i rodziny?

#holecka #tvpis #jezykpolski
  • 28
  • Odpowiedz
  • 1
@szurszur też mi to utkwiło w głowie, słyszałem wcześniej o jej zarobkach i w głowie miałem drapieżną dziennikarz która bez problemu poradzi sobie z przeciwnikami rządu w wywiadach 1:1.

A okazało się że wysławia się jak taka ciocia w średnim wieku podczas obiadu rodzinnego xD
  • Odpowiedz
@szurszur: taka miernota zarabia 40k miesiecznie z naszych podatkow. co do kwoty nie mam zastrzezen jak ktos w prywatnej stacji jest dobry i generuje dla niej zyski tp niech ma i 100k na miesiac. Ale to mamy do czynienia z ulanym wieprzem bez zadnego warsztatu dziennikarskiego, jedyna umiejetnosc to lizanie dupy. taka bardzo przeplacona polityczna prostytutka
  • Odpowiedz
@szurszur: Pewnie rozmawia z dorosłym synem przez telefon; wiecie jak te rozmowy wyglądają; „tak mamo, dobra, dobra, dobra, dobradobra pa”
  • Odpowiedz