Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie o zakup #laptop do #programowanie
Od dłuższego czasu przestałem śledzić nowinki sprzętowe, potrzebuje pomocy.

Głównie programowanie #java plus #frontend, przeważnie mam otwarte:
- Intellij do kilku projektów na raz
- kilka kontenerów dockerowych
- chrome, kilkanaście zakładek
- w gry nie gram, monitor mam 4k

Rozglądam się za laptopem, nie musi być lekki/smukły, nie planuję go za często przenosić, może być coś pomiędzy 14 a 17 cali. Myślałem o czymś na Ryzenie 4XXX, ale w Polsce dostępny jest narazie tylko #asus, na dodatek RAM max 16GB (24GB po rozbudowie) a celowałem w minimum 32GB, może wystarczy coś na i7 od, na przykład, #lenovo? Do tego dysk NVMe, karta graficzna zintegrowana + dedykowana. Budżet myślę tak do max 7k, ale może być i więcej.
Narazie moje typy to:
- Asus G15 z Ryzenem 4800
- Lenovo Legion z i7 9750H
Ktoś ma może lepszy pomysł?

#laptop #laptopy #komputery #ultrabook #notebook
  • 12
@marcinadd: W ASUS procesor faktycznie lepszy, ale czy 16GB RAM nie będzie za mało? Mozna ewentualnie wymienić jedna kostkę na 16 i mieć 8+16=24GB (jedna kość jest wlutowana), ale to nadal mniej niż 32GB ( ͡º ͜ʖ͡º)
@soundluk: ja też z niecierpliwością czekam na jakiegoś lapka z ryzenem z 32GB RAM, najlepiej w formacie 12 cali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ileż można siedzieć na kilkuletnim thinkpadzie, gdzie pomiędzy generacjami intela, wzrost wydajności jest marginalny.
Czytałem, ze nowe Legiony na Ryzen 4000 tez maja mieć 8-16GB, a te na i7 10th maja mieć do 32GB, to nie jest coś z ich architektura?


@soundluk: Fabrycznie, ale jak kupisz sobie 2x16GB kości i wsadzisz je do slotów to też to zadziała.