Lekarz zarobił 300 tys. zł miesięcznie w publicznej placówce

Minister zdrowia I. Leszczyna potwierdza: - Tak, są lekarze, którzy fakturują 299 tysięcy. Miesięcznie, i nie za pracę w prywatnej placówce. Ten rekord tych 300 tysięcy z Warszawy, to lekarz specjalista z Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Art. z 10.2024, ale się nie przebił z tematów zastępczych
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 492
- Odpowiedz






Komentarze (492)
najlepsze
@HeniekZPodLasu: Wystarczy że nie ma konkurencji (bo nie ma miejsc na specjalizacjach ¯\(ツ)/¯) i nawet patałach wystawi faktury jakie chce, bo bez niego oddział będzie zamknięty.
Trzeba jak najszybciej uwolnić limity na studiach lekarskich i wspomagać diagnostykę przez AI postawione na serwerach NFZ żeby jakiś śmieszek czegoś nie o-----ł. Za 5-10 lat problem całkowicie zniknie.
Od lat mówię, że problemem NFZ nie jest brak pieniędzy. W NFZ p------------e są kosmiczne kwoty co widać na załączonym obrazku. Jak zwiększymy składki zdrowotne dwukrotnie to taki lekarz będzie zarabiał nie 300, a 600
a to rozwiąże realny problem, brak lekarzy, i kolejki natychmiast obniżone, a nie kosmiczne pensje
@Michalius: otóż nie, własne to jest problemem, bo zawód jest sztucznie regulowany i celowo nakładane są limity
@DeoLawson: Ci urolodzy cię w uja walą, faktury po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie są normą, ale ponad 100k zarabia dosłownie garstka. Większość zabiegów w urologii to zabiegi onkologiczne - nefrektomie, prostatektomie i cystektomie + nieco mniej inwazyjne zabiegi endoskopowe typu TURP albo TURBT, dla których niemal nie istnieje rynek prywatny. A teraz sprawdź sobie, jak NFZ wycenia te procedury, a operator nie
Wyśmiewajcie dalej każdy pomysł reformy NFZ inny niż dorzucanie do niego hajsu, na pewno to pomoże.
@koszerny_wieprz: obie patologie powinny zostać zlikwidowane. Składka od danych z PITu dla wszystkich i po problemie
https://wykop.pl/wpis/81936383/lekarze-polska-gorzkiezale-gospodarka-polityka-w-n
zapraszam do mojego wpisu, linki komentarze, info z bipu itp
W nawiązaniu do https://wykop.pl/link/7727767/pieniadze-na-pacjentow-a-nie-na-wyplaty-lekarzy znaleziska
Ludzie w komentarzach piszą że powinno się kształcić więcej lekarzy.
Problem
Ale są tacy co słuchaja tego p!3rđ0l€ń!a żymianina Zandberga i jego kamaryli, że w służbie zdrowia jest za mało pieniędzy, że za mało nakładów, że trzeba dojść do 7% PKB (i 75% stawki podatku dochodowego przy okazji, w razie jakbyś chciał wyjść z biedy lub przeciętności).
W Polsce co
"W Szwecji np. 75% przemysłu należy do jednej rodziny Wallengergów (...), ale przecież Szwecja to taki wspaniały przykład równości społecznej, jak widać nie. Nic nie tworzy takich nierówności społecznych jak głupota socjalizmu"
źródło: 1000000027
PobierzDokładnie. Takich lekarzy jest naprawdę istotnie mało, żeby to stanowiło większy społeczny problem, jak zwykle wykopki i media widzą tylko ten czubek tortu. Porównywanie jego zarobków z zarobkami innych lekarzy ma taki sami sens jak porównywanie zarobków Lewandowskiego i gadanie, że wszyscy piłkarze dużo zarabiaja, nawet Ci w 3 lidze xD
Może zamiast uchylać się nad procentem najbogatszych lekarzy spojrzymy na to, że szpitale dalej w trybie pozarezydenckim zatrudniają