Wpis z mikrobloga

  • 0
Gruntowanie gładzi.
Fachowcy polecili mi wymieszać tania farbę z gruntem i tym przejechać pierwszy raz przed kolejnym malowaniem (na razie na biało).
Słuchać ich czy jechać samym gruntem rozcieńczonym wodą?
#remontujzwykopem #remont
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kujol: Możesz słychać ale nue musisz. Jeżeli tak zrobić lepiej Ci farba pokryje. Jest tez biały grunt śnieżki, możesz tym zagruntować. Ja u siebie przeleciałem ściany woda z mydłem i ładnie mi pokryło
  • Odpowiedz
@kujol: Gladź> szlif> odpylanie> grunt wodny> farba podkładowa (jeśli chcesz)> 2x kolor

Nie pomijaj gruntu wodnego bo za 2-3 malowania będziesz narzekał że farba zostaje na wałku :-)
  • Odpowiedz
@kujol: Jak wiesz z jakiej firmy miałeś robioną gładź - to sprawdź co pisze w karcie technicznej. Np w przypadku Akryl putz st-10 wysuszone powierzchnie wygładzić papierem ściernym, gąbką szlifierską lub siatką o gradacji 100/150,odpylić i zagruntować ACRYL­PUTZ® GU40 GRUNT POLIMEROWY UNIWERSALNY - Czyli najpierw grunt wodny
  • Odpowiedz
@kujol: przecież gładź przed malowaniem trzeba gruntować, a jeżeli było szlifowanie to już na 100%. Jak tego nie zrobisz i jakimś cudem uda Ci się to pomalować to za jakiś czas farba zacznie odparzać i sypać się ze ściany. A przed kolejnym malowaniem będziesz musiał wszystko zedrzeć ze ściany i zaczynać od początku. Zwykły grunt pod farbę - najlepiej od producenta farby a potem lecisz. Nie warto oszczędzać na tym
  • Odpowiedz
  • 0
@kujol po pierwsze zacznij od tego co to za gładź, gipsowa, gipsowo_polimerowa itd. Na opakowaniu masz rekomendowany grunt.
  • Odpowiedz