Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem
Pytanie mam, mam starą kotłownie, wysoka na jakies 4m ale podłoga jakieś metr pod ziemią, chciałbym to zasypać, żeby zrównać to z resztą mieszkania i przerobić na pokój, ale przede wszystkim chodzi mi o zakopanie i wylanie posadzki. Myślicie że ogarnąłbym to sam? To ma być pomieszczenie gospodarcze więc "nikt z tego strzelał nie będzie". Pytanie też ile towaru będzie trzeba, pomieszczenie ma mniej więcej 20m kwadratowych. Ktoś podpowie?
  • 18
  • Odpowiedz
Myślicie że ogarnąłbym to sam?


@Dominias: tak

Pytanie też ile towaru będzie trzeba, pomieszczenie ma mniej więcej 20m kwadratowych. Ktoś podpowie?


@Dominias: bez problemu w sieci znajdziesz kalkulatory. Spróbuj sam najpierw oszacować i dopiero wtedy pytaj. Jezeli przerasta Cię jednak tak proste zadanie, wtedy odpowiedź na poprzednie pytanie jest przecząca.
  • Odpowiedz
@Dominias: Jak będziesz łał sam beton z gotowej mieszanki to Ci wyjdzie tyle, że ja #!$%@?. Pomyśl nad ułożeniem od dołu jakiegoś gruzu, zagęścić, więcej mniejszego gruzu, zagęszczarką, ma to tłuczeń 0-60 na to tłuczeń 0-30 wszystko oczywiste zagęścić i dopiero na to izolacja i wylewka.
  • Odpowiedz
@RudaBrona: no muszę coś wykombinować, ale nie taka prosta sprawa z tym jest. Przede wszystkim chcę podnieść poziom jak najszybciej. Widzę, że ludzie gruz za darmo oddają więc z tym problemu nie będzie
  • Odpowiedz
@Dominias: Dwa trzy dni jeżeli znajdziesz ze dwie osoby do pomocy. Samemu raczej bliżej tygodnia. Dowiedz się w okolicy ile byCi wyszedł beton z gruchy, jeżeli oczywiście samochód mógłby tam jakoś podjechać
  • Odpowiedz
@robertx: pomierzyłem i jednak jest tam mniej do roboty, 5,5m na 3,5m i podniesienie o 40cm. Problem z gruchą będzie bo nie ma jak wjechać niestety, szersza osobówka już będzie miała problem żeby tu podjechać
  • Odpowiedz
@Dominias: 40 cm to na luzie ogarniesz gotowym betonem w workach. Tylko na spód bym faktycznie dał jakiś gruz albo kruszywo tak 30-35 cm a resztę betonem, bo się #!$%@? i drogo Ci wyjdzie. Młot/ wiertarka + mieszadło albo betoniarka i jazda
  • Odpowiedz