Wpis z mikrobloga

Mirki miał ktoś tak? Pacjent to 1.8 TDCi z 2009 roku w fordzie. Dziś podczas przyspieszania wywaliło usterkę silnika i auto nie wchodziło na obroty, wskazowka wskazuwala prawie zero. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko ok, ale po przekroczeniu 2 tysięcy obrotów to samo i tak ze 2 razy. Nie przekraczajac 2 tysięcy obrotów dojechalismy do celu.
#mechanikasamochodowa #ford #mondeo #focus #smax #diesel
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@ashmedai gdzieś to ostatnio czytałem, może tutaj na mirko, jak jednemu mirkowi tak się stało podczas wyprzedzania i o mało nie doszło do czołowego zderzenia,
  • Odpowiedz
@Berkel_88: Trafiłem też na ten wpis kiedyś. Miałem kiedyś V50 w dieselu, problem z dpf i też wchodził w tryb awaryjny.
Kupiłem zamiennik, jakieś czujniki, dałem do wymiany. Praktykant pewnie montował bo źle czujniki podłączył i nadal wchodził w tryb awaryjny. Inny mechanik wykminił, że są zamienione miejscami :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Berkel_88: to daleko do Lublina masz, spróbował bym pomoc. Pozostaje wymienić pierwszy wtrysk, bo ten 1.8 to chyba na nieregenerowalnym siemensie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Berkel_88: tak, no ewidetnienten jeden wtrysk co ma 0,6 korektę jest do wymiany. Sprawdź tylko czy forscan zawsze tak samo numeruję cylindry, bo w błędach miałeś info o wtrysku na cylindrze 1, a tu niedomaga 4
  • Odpowiedz