Wpis z mikrobloga

@ayyy_lmao: ja mam zgryz otwarty, nosilem aparat i mi troche pomoglo, przez inne polozenie jezyka sie szczeka lekko zrobila jak u chada. Ale i tak musze miec operacje zgryzu i sie zastanawiam czy to cos zmieni w wygladzie mojej szczeki
  • Odpowiedz
@borys9021: zmieni, operacja poważnie modyfikuje układ szczęki i żuchwy. Mi szczękę (góra) przestawili w aż 3 płaszczyznach: wysunęli, obrócili, opuścili. W wyniku tej operacji zmieniła mi się też nieco pozycja nosa, przed operacją miałem „doklejony”, teraz mam lekko zadarty. Wszystko wygląda naturalnie, „przyjemnie”.

Przy czym zabieg jest poważny. Nie musi udać się w 100%, albo może się zupełnie udać, ale pacjent nie będzie zadowolony z efektu, bo miał za duże oczekiwania.

Wśród potencjalnych powikłań należy wspomnieć o:
- utracie wagi (ja schudłem 6 kg w
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: no wlasnie, zalezy o jakiej operacji mowimy. Ja nie ide tam ze wzgledow estetycznych, tylko zdrowotnych. Jak zostawie moj zgryz taki jaki jest to za jakis czas bede mial problemy (juz teraz mam lekkie seplenienie)
  • Odpowiedz
@borys9021: nosiłem aparat 2 lata, po zabiegu czułem się znośnie, w szpitalu byłem łącznie 5 dni (w poniedziałek przyjęcie, we wtorek rano operacja, w piątek wypis). Dobrze czułem się po kroplówce, ale w domu było trochę słabo, krew mi leciała z nosa jeśli za szybko wstałem. Zacząłem chudnąc, bo przez 6 tygodni jadłem wyłącznie płynne pokarmy (nie, nie miekkie, musiały być plynne). Potem zacząłem jeść mięciutkie rzeczy jak jajecznicę, albo
  • Odpowiedz