Wpis z mikrobloga

@panzerschokolade Większość przyzwoitej jakości odzieży ma odblaski. Tutaj gościu jedzie w kasku i jest ubrany, więc podejrzewam że też takowe ma. Problem w tym że odblaski są najbardziej efektywne w ciemności. Dlaczego? Ze względu na niską moc światła odbitego. W nocy są one bardziej kontrastowe i lepiej je widać. W dzień światło otoczenia wygrywa w naszym mózgu.
Nie ma obowiązku, to mało kto używa światełek w dzień. Z resztą ze względu na
  • Odpowiedz
@panzerschokolade:
1. filmujesz trzymając w dłoni podczas prowadzenia?
2. Nawet najlepsza matryca nie pomoże, dwie warstwy plastiku (soczewka z odciskami palców i szyba), brak filtrów polaryzacyjnych (widać odbicia z wnętrza samochodu). Gołym okiem widać więcej.
  • Odpowiedz
@panzerschokolade: sam nie masz świateł tylnych w samochodzie nowym xD tylko z przodu świecą w dzień, oraz odblaski nic by tu nie dały bo nie produkujesz światła tylko jedziesz na dziennych

Polecam mieć czystą szybę i jeździć wolniej jak cie światło oślepia
  • Odpowiedz
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: ja WRZUCIŁEM tylko fotke zeby zobaczyc czy pedalarze sie odezwą.
Prawdziwy rowerzysta dba o swoje życie i zdrowie i jezdzi w tym co zapewnia mu i innym uczestnikom drogi widoczność zeby byc bezpiecznym.
@Lethal_Jelly: w sposób grzeczny zwróciłem uwagę na wasze bezpieczeństwo bo mnie jako uczestnika drogi chroni 2tony blachy a was getry w czarnym kolorze. Ale to wasze zdrowie.
  • Odpowiedz
@panzerschokolade: ale nie rozumiesz że to zwrócenie uwagi jest bez sensu?

pieszy, rowerzysta, motocyklista, ciemne auto - każdy mógł tam stać z jakiegoś powodu - nikt z nich nie ma obowiązku mieć świateł z tyłu włączonych oraz posiadać konkretnego widocznego koloru

w każdym wypadku odblask by nie zadziałał, a winnym kolizji byłby kierujący z tyłu

właśnie zwróciłeś uwagę na to że w słońcu mniej widać , nic więcej ( ͡°
  • Odpowiedz
@panzerschokolade: no i jest widoczny, nieraz jeździłem przez taką drogę (z dwóch stron drzewa) w słoneczny dzień gdzie promienie słoneczne wpadają przez przerwy między liściami. Problemów ze wzrokiem nie mam i bez problemu dostrzegałem czy to rowerzystów czy motocyklistów.

Oczywiście szyba przednia umyta ( ͡° ͜ʖ ͡°) + okulary jak słońce centralnie wali po oczach.

Jak są problemy z widocznością to trzeba dostosować prędkość do warunków panujących
  • Odpowiedz