Wpis z mikrobloga

#upc #vpn #informatyka #siecikomputerowe

Do użytkowników UPC:

Czy miał ktoś z was taki problem, że przy łączeniu z vpn ( u mnie poprzez Cisco), zanim połączenie się nawiąże na dobre, to co najmniej 3 razy zdąży się rozłączyć i samoczynnie połączyć (3 razy pokazuje się "Reconecting")?
Wszystko trwa mniej niż 1 min, ale jest strasznie wkurzające jak kilka razy dziennie się łączę i rozłączam.

Połączenie odbywa sie przez wifi. Na innych sieciach nie ma takiego problemu.
  • 4
@bzyqster: Gdy założyłem neta w UPC, na początku miałem problemy z działaniem OpenVPN - połączenie przez tunel działało wolno, ginęły pakiety, transmisja była zrywana. Pomogło przełączenie COMPAL CONNECT BOX na IPv4 - za pierwszym razem mogłem to zrobić ręcznie po zalogowaniu do Moje UPC i w Asystent Pomocy zaznaczenie opcji: brak możliwości połączenia z vpn, później, przy zmianie taryfy znów wczytali mi profil z IPv6, nie dało się samodzielnie, musiałem dzwonić
Czy miał ktoś z was taki problem, że przy łączeniu z vpn ( u mnie poprzez Cisco), zanim połączenie się nawiąże na dobre, to co najmniej 3 razy zdąży się rozłączyć i samoczynnie połączyć (3 razy pokazuje się "Reconecting")?

Wszystko


@bzyqster: tak, mam to samo - też Cisco