Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Kończę w tym roku studia licencjackie z informatyki i ekonometrii, studia przygotowują nas pod pracę na stanowisku analityków danych. Znam Pythona, Django, SQL. Chciałabym pójść w kierunku python web developer, ewentualnie developera baz danych, chodzi mi po głowie jeszcze ta analityka danych związana ze studiami i big data, ale mniej. Z moich obserwacji wynika, że rynek pracy obecnie nie szuka stażystów i juniorów, jest przypchany, bo firmy pozwalniały swoich pracowników i firmy wolą zatrudnić tych już z doświadczeniem za tą samą kaskę.

Zastanawiam się nad wyborem drugiego kierunku studiów:
a) pójście na lingwistykę stosowaną (angielski + niemiecki) i posiadanie drugiego licencjatu - angielski znam dobrze, a z niemieckiego dawno zapomniane podstawy z liceum. Jak Covid będzie przez kolejny rok to może to znajomość angielskiego i niemieckiego na super poziomie będzie dodatkowym atutem na podłapanie pracy w całkiem nieźle płatnym korpo.

b) kontynuacja studiów i pójście w kierunku Big Data i uzyskanie magisterski - miałabym tytuł magistra, ale nie widzę takiej potrzeby w wymaganiach w ofertach pracy. Programowania i tak uczę się na własną rękę i nie wiem, patrząc po niskim poziomie licencjatu, czy specjalnie mi się te studia przydadzą. Ukończenie ich otworzy mi okienko na późniejszą możliwą pracę w Big Data, ale widzę, że w tym obszarze zwykle pracują doświadczeni analitycy i nie biorą świeżaków.

#studia #programowanie #programista15k #angielki #niemiecki #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eea135b2d35834c6b87f672
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę

[=================================.......] 82% (192zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!

Który kierunek wybrać?

  • licencjat - lingwistykę stosowaną 17.9% (7)
  • magisterkę w kierunku Big Data 82.1% (32)

Oddanych głosów: 39

  • 6