Wpis z mikrobloga

#gory #karkonosze #karpacz #turystyka

Siemka Mirki. Mam takie pytanie -> potrzebuje zostawic gdzies auto w Karpaczu na piatek-niedziela. Bedziemy szli szlakiem ze Szklarskiej na Sniezke. Gdzie zostawic najlepiej auto? Przede wszystkim nie chce robic samowoli, zaparkowac gdzies, gdzie moze i nie bedzie to nielegalne, ale bedzie po prostu patelnia i cwaniactwem. Sa jakies miejsca, gdzie mozna zostawic auto bezplatnie? Rozumiem, ze busy jezdza normalnie, czy jest jakas inna opcja?
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@milvanb: nie czaje :D Szlakiem ze Szlarskiej Poręby a w Karpaczu auto ? To jakieś 20km będziecie lecieć do samej Szklarskiej z Karpacza a potem szlakiem przez Kamieńczyka, Szrenice, Snieżne Kotły itd. na Sniężkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@mat_pl: tak, chcemy po prostu przejsc szlakiem, zostawic auto w miejscu docelowym, w niedziele rano wejsc na Sniezke, zejsc i pojechac do domu. :) Mozemy rowniez zostawic auto w Szklarskiej i w niedziele rano z karpacza wziac busa do Szklarskiej, ale to bezsens i wolimy pierwszy dzien zalatwic ten problem i potem po prsotu zejsc, wsiasc w auto i byc na obiadku juz u siebie:)
  • Odpowiedz
@milvanb: Busa raczej nie weźmiesz bo ostatnio nic nie kursowało na tym odcinku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnie darmowych parkingów to raczej teraz nic nie znajdziesz wszystko albo zagospodarowane na $$$ albo wzięte pod noclegi. Możesz spróbować podjechać Olimpijską i tam sprawdzić opcję niedaleko restauracji lub kawałek za skocznią były tam takie zakamarki żeby zaparkować. Ewentualnie może parking pod wyciągiem na Kopę (na olimpijskiej), będąc na
  • Odpowiedz
@mitatuyo: ale gdzie :D? Parkometry to na górze przed wejściem na czarny szlak na tym dużym parkignu i na dole przy dużym parkingu przy żabce są cały czas. Na Olimpijskiej od zakrętu przed skocznią(obok restauracja) do parkingu z prawej strony który zwie się parkingiem pod wyciągiem Kopa nie widziałem parkometrów i cieciów zbierającyc kase, na początku czerwca

chodzi o
https://www.google.com/maps/@50.7693687,15.7372907,3a,90y,339.71h,83.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjwWX8fTLcbFf7s51I8tnHw!2e0!7i13312!8i6656
  • Odpowiedz
@milvanb: no dlatego wyraziłem swoje zdziwienie, że taką opcje wybieracie :D Na pewno Taxi Was zawiezie, tam ogólnie od zawsze jest problem z tą trasą aż dziwne. Opcja jest ale śmieszna, jedziecie autobusem do Jeleniej, później przesiadka i cyk z Jeleniej do Szklarskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałbyś ewentualnie podzwonić po tych małych busach może ktoś odpalił na wakacje jakieś połączenie
  • Odpowiedz
Busa raczej nie weźmiesz bo ostatnio nic nie kursowało na tym odcinku


@mat_pl: Ooo. A właśnie miałem pytać na Mirko o te połączenia. Czyli wychodzi na to, że jedyną opcją przejazdu na trasie Szklarska - Karpacz jest taxi?
  • Odpowiedz
@milvanb: A skąd startujecie? Karpacz Górny? Dolny? Bo jak chcesz za darmo to tutaj w Karpaczu Górnym jest dość ciekawe miejsce. Co prawda trzeba być z rana żeby zdobyć miejsce, ale warto, bo w cieniu i za darmo i legalnie (przynajmniej rok temu tak było):

50°47'01.4"N 15°43'18.8"E

Chodzi mi o to miejsce przy boisku przy Spokojnej.
  • Odpowiedz
@milvanb: Do przewoźnika lepiej dzwoń, żeby konkretne połączenie potwierdzić. Busy w Jeleniej nie odjeżdżają z dworca, tylko z takiej uliczki przy nim, dopytasz się lokalsów. Powiem Ci, że ja parę razy właśnie tak się między Szklarską i Karpaczem przemieszczałam, zawsze jakieś busiki były. A sam szlak jest super :)
  • Odpowiedz