Wpis z mikrobloga

@proszebardzo2: Absolutnie się nie zgadzam. Tak, nie z każdym musisz się lubić, to jest prawda. Tego nie nazywamy uprzedzeniem ani fobią, ponieważ twoja decyzja dotyczy wtedy konkretnej osoby, na podstawie historii interakcji między wami. Natomiast niechęci do osób homoseksualnych, która wynika wyłącznie z ich preferencji seksualnych (co jest cechą, z którą się urodzili) - nie da się w żaden racjonalny sposób wytłumaczyć. Homoseksualizm to nie jest ani ideologia, ani decyzja
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Tak w sumie to niby poza tematem, ale jakieś 2- 3 dni temu pisałem z OPką tematu 190+ wpisów o sprawie "przegrywków" wykopowych.. Zaczynam wysuwać podobne wnioski co tam... Ale to tak poza tym tematem.

Wracajac. Osobiście sam lałem na to czy ktoś zmienił sobie awatar, czy nie. Wuj mnie to boli. Ba, większość firm robi to ze względów PRowych. Ale teraz zaczynam widzieć, że to chyba też jest
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Hej, muszę się do ciebie zwrócić. Dyskutujesz w absolutnie dobrej wierze i dobrym celu - ale nie powinnaś mówić o innych, że pewnie jest krypto i się tego wstydzi, stąd ta nienawiść. Skąd nienawiść jest, nie będziesz wiedziała, ale zaniżasz poziom dyskusji argumentami ad personam. Mnie też emocje niosą jak czytam takie rzeczy, ale lepiej starać się nie używać argumentów niemerytorycznych :)
  • Odpowiedz
@HCMS1k:

Nie, to ty nie rozumiesz i cały czas argumentujesz z czymś poza tematem. Moje stanowisko można sprowadzić do stwierdzenia, że takie czynniki jak niechęć albo pogarda nie pozwalają stwierdzić, że mamy do czynienia z homofobią, bo homofobia powinna być, pozostając wiernym elementarnej semantyce, faktycznie określeniem opisującym obawę przed czymś. Słusznym jest więc nazwać homofobem osobę, która twierdzi, że homoseksualizm ma destrukcyjny wpływ na społeczeństwo i czuje się wobec niego bezradny. Natomiast nie jest słusznym nazwać kogoś, kto zwyczajnie brzydzi się praktykami homoseksualnymi, nie odczuwając przy tym żadnego strachu przez homoseksualizmem ani jednostkowym ani jako cała grupa sppołeczna, homofobem. Tak jak ja - kontynuując poprzedni przykład - brzydząc się muzyką disco polo i ludźmi, którzy jej słuchają, nie odczuwam przy tym ani strachu przed tą muzyką i jej słuchaczami, ani nawet nie uważając, że ludzie jej słuchający powinni w imię pozerstwa udawać, że podoba im się coś innego i "nie obnosić się". I żadna osoba przy zdrowych zmysłach nie nazwie mnie "discopolofobem"; chyba tylko w ramach popularnego żartu z tego właśnie wypaczenia pojęciowego, jakim jest rzucanie "homofobią" i "ksenofobią" na prawo i lewo.
Tak więc, podsumowując, istnieje homofobia jako poważne pojęcie, oraz "homofobia" jako określenie na tych, którzy nie podobają się homoseksualistom.

Równocześnie traktowanie osób chorych na fobię jako "gorszych", nacechowanych negatywnie jest w moim odczuciu bardzo mało empatyczne i źle świadczy o samym autorze
  • Odpowiedz
@proszebardzo2: W biologii mówimy też o tym, że rozróżnienie płci biologicznej na podstawie chromosomów XX i XY jest niedokładne i niepełne. Ale nie rozumiem, dlaczego do tego nawiązałeś? Oba przykłady w tym momencie to są cechy prawdziwe w konkretnym czasie w życiu człowieka i niechęć do innych ludzi wyłącznie ze względu na te cechy jest nieracjonalna, więc jest fobią.
  • Odpowiedz
  • 0
@bh933901 ICD-10 kod F. 40 fobie. Tyle mam do powiedzenia odnośnie twojego komentarza. Nie mam ochoty dyskutować z kimś kto swoją wiedzę opiera na własnej logice, poglądach i "tak mi sie wydaje". Fobia to jednostka chorobowa, warto sie doedukować. Dokonałem rozróżnienia pojęć już w 2 swoim komentarzu z czym sie zgodziłeś. Na samym końcu przyznajesz że jednak sie lękasz. "Chłopski rozum" to nie jest to samo co rozumowanie psychologiczne i na
  • Odpowiedz
  • 0
@bh933901 A jeszcze dodam na koniec, w USA władze sprawuje Trump i to pod jego rządami dzieją sie cyrki takie jak obecnie, a do lewicy mu daleko. Z resztą gdzie Rzym gdzie Krym, nasze społeczeństwo nie przypomina ani trochę tego zza oceanu, co poniekąd wskazuje na pewne irracjonalne leki u ciebie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@dyzmund ale masz zupełną rację. Tacy ludzie się boją, żyją w strachu, często w nienawiści do samych siebie. Takie małe gesty powoli mogą ich doprowadzic do akceptacji siebie, bo i społeczeństwo tę akceptację pokazuje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@light1 no witam bardzo dziękuję za ten komentarz. Nigdy tak do nikogo nie napisałam, ale tutaj no aż to bije po oczach, wylewa się zewsząd. Taka skrajna forma homofobii zwykle znaczy jedno.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ixtras co mu wyjdzie na zdrowie? Chora, obsesyjna nienawiść?
I gdzie naśmiewam się z jego lęków? Okazuje wsparcie, chcę pomóc i życzę mu jak najlepiej
  • Odpowiedz