Wpis z mikrobloga

Mieszkańcom wybranych miast Polski powyżej 100k zadano proste pytanie: „Czy jesteś zadowolony ze swojego miejsca zamieszkania?”. Na mapie łączny odsetek badanych, które stwierdziły „bardzo zadowolony” i „zadowolony”.
Mówią, że najszczęśliwsze życie nad morzem #gdynia #gdansk , wysoko też #torun , na czerwono jedynie #walbrzych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska #mapy
Lolenson1888 - Mieszkańcom wybranych miast Polski powyżej 100k zadano proste pytanie:...

źródło: comment_1592299766n2kkVszYoOZ9JkBNZO1SDt.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: problemy jak wszędzie - widzę, że w każdym dużym mieście są narzekania na komunikację/korki/drożyznę; w Trójmieście jest jak jest - widać ludzie pracują i zarabiają na tyle dobrze, że im to pozwala powiedzieć, że czują się zadowoleni z życia tutaj, proste
  • Odpowiedz
Dla 90% Polski widok morza i pobyt nad nim to dobro luksusowe


@Porucznik_Blaze: no a to nie morze tylko zatoka, smierdzaca i brudna

spoko ja rozumiem, ze Polacy maja przecietne cele w zyciu i praca w OBC w korpo i mieszkanie na Morenie to jest szczyt wygrywu
  • Odpowiedz
@bgonzo: to na pewno, ale tez maja zalety przewyzszajace wady, jak zaleta mieszkania w Trojmiescie jest morze (xD) a wada slaby rynek pracy i wysokie koszty zycia napompowane przez warszawiakow i turystow to rachunek jest prosty, raczej nie mam ochoty placic kroci za mieszkanie na Przymorzu z takimi zarobkami jak oferuje rynek trojmiejski
  • Odpowiedz
z reszta o wadach mieszkania tutaj mozna napisac ksiazke, jak ktos sie ogranicza do praca-dom i spacer nad morzem w granicy Gdanska czy Gdyni to moze i nie jest zle, ale zycie sie nie ogranicza do tych rzeczy
  • Odpowiedz
@Lolenson1888: @flumpy_bread: byłem zaledwie 4 razy w trójmieście i muszę przyznać, że się zdziwiłem jak zobaczyłem tą mapkę, bo sam jakbym był zapytany o najfajniejsze miejsce w Polsce do zamieszkania powiedziałbym trójmiasto ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@? fluidy tam są. Tylko minimum z 10 kafli netto żeby zarabiać tam w jakiejś lekkiej pracce w IT i można cieszyć się życiem.
  • Odpowiedz
Dla 90% Polski widok morza i pobyt nad nim to dobro luksusowe,


@Porucznik_Blaze: Gdy wyprawa gdzieś kosztuje nas sporo czasu i wysiłku, doceniamy coś podwójnie i wyrzucamy wady. Nad morze mam 400km i dla mnie to jest dobro gdy tam jestem. Jak jesteśmy turystami, porzucamy także problemy dnia codziennego :)
  • Odpowiedz
@Porucznik_Blaze: nie chodzi o moze wiekszosc gdanska i gdyni jest dobrze skomunikowana. Między centrami masz skm o wydajnosci jak metro. W gdansku masz tramwaje. Do wszystkich wazne instytucje i centra znajduja sie w poblizu lini kolejowych. Znam ludzi co jak maja jechac do gdanska odjeżdżają na peron autem i jada samochodem. Gdynia jest polozona miedzy w zgorzami morenowymi. W praktyce oznaczna to ze zostalo zabudowane wszysko co płaskie, a na wgorzach
  • Odpowiedz