Wpis z mikrobloga

Około +/- dwóch tygodniu temu dostałem drobnej wysypki na przedramionach w postaci ,,grudek". Zlekceważyłem problem, myśląc że przejdzie po paru dniach, ale się myliłem, bo do tej pory mam masę czerwonych plamek. Po rękach dostałem natychmiastowo swędzącej wysypki na stopach, ale świąd ustąpił tego samego dnia. Następnie ,,grudkowa" wysypka rozprzestrzeniała się na powierzchni całej ręki, potem na prawe udo, pachwiny, a nawet części intymne. Pierwsze o czym pomyślałem, patrząc po objawach to świerzb. Z tym, że praktycznie w ogóle nic mnie nie swędzi.. Pani lekarz powiedziała, że może i faktycznie jest to świerzb, ale nie jest tego pewna w 100%. Dostałem klasycznie receptę na jakieś tabletki, maść i w razie jakby to nie pomogło to maść z permetryną. Od razu kupiłem tę maść z permetryną, ale po użyciu jej nie zauważyłem żadnej zmiany.. Chciałem zapisać się prywatnie do dermatologa, ale nikt nie ma najbliższych terminów. Już po prostu załamania od tego dostaję.. Piorę pościele, prawie codziennie zmieniam poduszki, ręczniki, kołdry, ubrania i nic. Załączam zdjęcie ręki, gdzie sytuacja wygląda najgorzej. Może ma ktoś propozycję z czym się zmagam? Ja cały czas utrzymuję, że to niestety świerzb..
#medycyna #dermatologia #zdrowie
FlyingWizard - Około +/- dwóch tygodniu temu dostałem drobnej wysypki na przedramiona...

źródło: comment_1592231406RgZh8hU09DgvdNTPbLBR2z.jpg

Pobierz
  • 24
@Mandy666: Dłonie i stopy od strony zewnętrznej, bostonka odpada.
@Reevder: Bardzo bym chciał zrobić badania, bo już jestem bardzo zdesperowany, ale jak wspominałem mam ogromny problem z dostaniem się do dermatologa. Prawie wszystkie objawy wyglądają według mnie na świerzb, z tym że u mnie nie występuje charakterystyczny, intensywny świąd. Nie wiem co o tym myśleć..
@FlyingWizard: a jeśli chodzi o maść którą ci przepisała Pani Doktor, to wysmarowałeś się cały, czy jak to wyglądało?

W sumie ten objaw świądu po kąpieli by wskazywał na świerzb
@FlyingWizard: Przed leczeniem wskazane jest krótkie obcięcie paznokci. Leki miejscowe powinny być aplikowane bezpośrednio po ciepłej kąpieli i osuszeniu skóry na całe ciało poniżej szyi (włącznie), ze szczególnym uwzględnieniem okolic okołopaznokciowych, przestrzeni międzypalcowych rąk i stóp, narządów płciowych, fałdów skórnych, pośladków, pępka, a także okolic zausznych. Na ręce i stopy można dodatkowo po posmarowaniu preparatem leczniczym założyć opatrunki (bandaż, rękawiczki, skarpetki), aby uniknąć wytarcia i zapewnić długotrwały kontakt leku ze skórą.
@jmuhha: Oczywiście, według zaleceń wysmarowałem się cały, od szyi, po stopy. Także mnie zaniepokoiło uczucie świądu podczas kąpieli, ale dosłownie trwało to parę sekund. Naczytałem się sporej ilości artykułów o świerzbie, zatem norek świerzbowcowych też szukałem- jak się okazuje albo jestem mało spostrzegawczy albo ich faktycznie nie widziałem.
@Eustachiusz: Brak
@jmuhha: Już po sprawie :) Tego samego dnia, w którym napisałem posta, udało mi się prywatnie dostać do dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, że wykwity nie przypominają tych wywoływanych przez świerzbowca, a powstały w wyniku reakcji alergicznej. Dostałem receptę na jakieś duperela, a po samej wysypce obecnie prawie nie ma śladu.
Dziękuję mimo wszystko za pomoc! :)