Wpis z mikrobloga

Tyle się mówi "teraz to studia nic nie dają", "po co na studia? to nic nie warte". To ja się pytam. Jak znaleźć prace inną niż na kasie albo jako jakiś cieć jak wszędzie jest wymagane kilkuletnie doświadczenie albo wykształcenie wyższe i to najlepiej jakieś konkretne? Jak znaleźć prace bez znajomości i doświadczenia? Kursy jakieś? Pracodawcy nie podcierają sobie tym doopy?
#przegryw #pracbaza #studbaza
DoktorNauk - Tyle się mówi "teraz to studia nic nie dają", "po co na studia? to nic n...

źródło: comment_15921643974f55nr1CFPC6otwk1inm6K.jpg

Pobierz
  • 38
@DoktorNauk: Moim obowiązkiem jest w tej chwili napisać: Po co ci studia? Ja znam ludzi którzy są programistami, znam gościa znającego kilka języków, gościa który śpiewał w operach, kobietę która pracowała jako złotnik i w galerii sztuki ludzi po różnego rodzaju studiach i wiesz co ich wszystkich łączy? Praca w sklepach typu Lidl czy tam Kauf i Biedra. I nie ci ludzie nie lubią swojej roboty. A znam takich co pracują
@DoktorNauk: Zebrałem zawody dobrze płatne nie wymagane studia. Wybierz sobie coś z listy niżej, przy okazji napiszę do czego się nadaję:

*wózki widłowe, *kierowca rządowy, *operator koparki itp <- nadaję się tylko na kierowcę rządowego bo mam słaby wzrok i nie umiem jeździć
*programista <- nie nadaję się bo liczę na palcach bo jestem głupi i upośledzony matematycznie a każdy programista to matematyk
*automatyk, mechanik <- jak rozkręcę rower to 3godz
@DoktorNauk: qurwa kolega po zawodówie trzepie kokosy jako elektryk kupił w polsce już 3 mieszkania ma fajne autko nawet ma kampera laski sobie zmienia na nowsze co roku a ma dopiero 29 lat zaczął jak miał 20 lat ale ty lepiej skończ dobre studia i zasuwaj na staż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DoktorNauk: musisz być wygadany i dynamiczny lub celować w pracę fizyczną. Biurową, taką prostą, np. wprowadzanie danych do Excela, też dałbyś radę znaleźć, ale będzie to praca za grosze, minimalną krajową, bo na takie stanowiska jest mnóstwo osób chętnych i łatwo ich zastąpić.
Ja gdybym miał więcej siły psychiczej to skończył bym moje gówno-studia, potem jakiś kurs bym zrobił podyplomowy, a potem i tak bym poszedł do pracy fizycznej, bo nienawidzę
@DoktorNauk: Jeszcze mogę poradzić, żebyś nie myślał, że wymagania do pracy trzeba spełniać w 100%. Jak aplikowałem do magazynu na operatora sztaplarki to w wymaganiach było "co najmniej roczne doświadczenie kierowania wózkiem widłowym". Nie miałem żadnego, byłem 3 miesiące po kursie. Ale znalazło się 3 pracodawców, którzy dali mi szansę, bo widzieli moją ogromną chęć do pracy oraz ogóle ogarnięcie i koniec końców teraz jestem operatorem z ponad pół rocznym doświadczeniem
@DoktorNauk: Da się bez studiów poradzić ale takie osoby najczęściej o tym nie piszą i sobie radzą( ͡° ͜ʖ ͡°),a ci co piszą to najczęściej sami chcieliby mieć możliwość zrobienia.