Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Dyktator88: W piątek wieczorem nasoliłem je (20g soli 5g soli peklowej na 1,6 kg mięsa) i zamknąłem do worka próżniowego. Wczoraj wieczorem umyłem, wytarłem i następnie: łyżka musztardy, łyżka powideł, łyżka wody, łyżka oleju i ciut octu, wszystko wymieszane do posmarowania, na to mieszanka: czosnek granulowany, cebula granulowana, pieprz, papryka wędzona, troszkę soli. Do wora. Dzisiaj wyjęte, wytarte z przypraw, kazdy pasek zawinięty w folię i 2h w 130 stopniach, następnie
Ja kiedyś robiłem podobne i jak je glazurowalem sosem to użyłem pędzla malarskiego który zostawił w pyte włosów na nich które odkryłem dopiero jak zjadłem z pół hehe ale i tak było dobre
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuta_senator: znowu nie tak wiele, wg mnie warto
@258esdg: przepis to zbyt wiele powiedziane, tak "na pałę" trochę robiłem, cele: miękkie mięso, słodki, lekko dymny smak bez pieczenia w mordę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Deftonez: też mam malarski do zadań specjalnych w kuchni, ale nie gubi włosów, sylykony kurła niezdrowe( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@haja90: Dzięki
20g soli 5g soli peklowej na 1,6 kg mięsa


@Jontek6: Taka ilość doli to FHOOYYY za dużo jeszcze do żeberek to bym ujął bo kości swoje ważą. 1.5dkg to bezpieczna opcja
Właśnie w punkt, kości tak samo absorbują sól.


@Jontek6: A to ciekawe ... sprawdzę. Cóż #!$%@?łbym mniej misję ujmując minimalnie ilość soli niż przeginając z dawką jak to zrobiłeś, testuj dawkę którą podałem bo podałem ją jak bratu. Peklosól 40% i kamienna niejodowana 60%