Wpis z mikrobloga

Mam problem, nie wiem czy to jest związane z uziemieniem czy co ale zapytam... Buczy mikrofon!!!
Ehh, mam komputer tj. w biurku na półce, ciagle od kilku lat... Używam słuchawek HyperX Cloud 1 i mam problem taki, iż strasznie od dwóch dni buczy w nich mikrofon. Sprawdzałem zarówno w przednim jak i na tyle. Co ciekawe, w momencie, gdy przycisne obudowe, w sensie od góry, położe na niej ręke, obok np: tych złączy to buczenie jest mniejsze, gdy zabieram ręke z górnej cześci obudowy (tam gdzie mam złącza, włacznik komputera) to znów buczy.

Jak mogę to naprawić?
#audio #komputery #informatyka #problem #pomocy #mikrofon #sprzetkomputerowy #hardware
  • 7
@Yakooo: Wezwać elektryka, jak się nie znasz, bo przy nieumiejętnych przeróbkach możesz stworzyć zagrożenie dla życia. Prawdpodobnie masz starą instalację elektryczną, „fachowiec” przed Tobą zapomniał podłączyć „bolca uziemiającego” w gniazdku. Najlepiej to należałoby wymienić instalację elektryczną, ale to pewnie niemożliwe, więc chociażby zrobić tzw. zerowanie, po tym buczenie powinno ustać. Sam miałem ten problem jakiś czas temu, mi jednak „buczało” w głośnikach.
@marcinadd: Ale to od tak, by po prostu nagle zaczeło buczeć? Aż pójde dzisiaj z nimi do ziomka i zobaczę, czy u niego jest to samo. Mój komputer zawsze działał na listwie, która idzie po prostu do kontaktu.