Wpis z mikrobloga

@max1983: Dla mnie to jest sprawa personalna, a nie ideologiczna. Ja jako człowiek nie czuję się do końca bezpiecznie w tym kraju. Ja jako człowiek nie mogę swobodnie okazać uczuć osobie, którą kocham.

Jeśli ktoś mi mówi, że chęć życia z godnością to jakaś ideologia to nie mam pytań. Nie będę zgadzał się na wrzucanie do jednego wora z napisem "ideologia".
Bo to służy tylko kreacji wyimaginowanych wrogów. Pluje się
  • Odpowiedz
@CzajnikZniszczenia: Dobrze, i to rozumiem. Ale nie o tym rozmawiamy.
Cała nagonka i raban podniósł się niby dlatego, że jakiś gość w TVN miał powiedzieć, że LGBT to nie ludzie (w sensie osoby homo, trans itd.). Nikt czegos takiego nie powiedział i nie miał tego na myśli. Kolenda-Zaleska przerwała w połowie zdania wypowiedź i w ten sposób ją zmanipulowała.
Wyobraź sobie, że chcę powiedzieć: "nie jestem za więzieniem dla morderców,
  • Odpowiedz
@max1983:

No i ja uważam, że słowa "lgbt to nie ludzie", a "lgbt to nie ludzie, tylko ideologia" są tak samo dehumanizujące.
Dlaczego tak uważam wyjaśniłem wyżej.

Poza tym oglądałem nagranie. Kiedy nieco zbity z tropu ten poseł coś tam bełkotał obrażając dziennikarkę udało mu się wyrazić całość tej
  • Odpowiedz
No i ja uważam, że słowa "lgbt to nie ludzie", a "lgbt to nie ludzie, tylko ideologia" są tak samo dehumanizujące.


@CzajnikZniszczenia: Nie, nie są. Znaczenie i sens są kompletnie inne.

Dla mnie wydźwięk jest taki sam, niezależnie czy wypowiedź została przerwana czy też nie.


Na to rzeczywiscie nie mam już kontrargumentu. Jeśli tak to odbierasz, to żadne logiczne tłumaczenia już nie trafią.
  • Odpowiedz